bcb wrzesień 2020

Mennica Legacy Tower ma już 100 metrów i nadal rośnie

|
Mennica Legacy Tower
Mennica Legacy Tower
Do elitarnego grona budynków mierzących ponad 100 m. wysokości dołączyła właśnie Mennica Legacy Tower. To jednak nie koniec wzrostu tej konstrukcji, ponieważ jej docelowy rozmiar to 140 m., które wieżowiec osiągnie w I kw. 2019 r.

Budynek realizowany przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. został zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Prostej i Żelaznej w Warszawie. Na placu budowy trwają prace związane z realizacją Wieży oraz niższej części kompleksu – Budynku Zachodniego – którego docelowa wysokość ma wynosić 43 m. Prace budowlane są realizowane równolegle w obu budynkach przez generalnego wykonawcę inwestycji, firmę Warbud.


Budowa Mennica Legacy Tower postępuje w bardzo szybkim tempie, zgodnie z naszymi planami i harmonogramem całego projektu. Niemal z tygodnia na tydzień konstrukcja wieżowca wzbogaca się o kolejną kondygnację, dzięki czemu budynek jest dostrzegalny z coraz to dalszych części Warszawy, wpisując się w krajobraz wysokościowców stolicy. Oprócz prac widocznych dla wszystkich przechodniów gołym okiem, prowadzimy również intensywne prace wykończeniowe na kondygnacjach podziemnych kompleksu – m.in. w halach garażowych, które już niebawem będą przygotowane do użytkowania. W ostatnich miesiącach wykonaliśmy także niezbędne prace izolacyjne i podbudowę terenu otaczającego budynki kompleksu – w tym wewnętrznego miejskiego placu, na którym niebawem pojawi się posadzka z kamienia. W grudniu zostaną także wykonane pierwsze elementy małej architektury – konstrukcje ławek oraz murki oporowe ograniczające teren zielony, dzięki czemu będzie już doskonale widoczny zarys zagospodarowania ogólnodostępnych przestrzeni otaczających Mennica Legacy Tower – powiedział Wojciech Kłopocki, Project Manager w Golub GetHouse.


W wyższym budynku, zlokalizowanej we wschodniej części inwestycji, zakończono już konstrukcję stropu 26 piętra położonego na wysokości 100 m. Łącznie wieża ma posiadać 33 kondygnacje. W tym samym czasie pracownicy wykonują montaż wind oraz elementów szklanej elewacji. Rozprowadzane są także instalacje w szachtach, na piętrach technicznych oraz poszczególnych kondygnacjach biurowych.

Budynek Zachodni został już doprowadzony do swojej ostatecznej wysokości i sfinalizowano w nim już wszystkie prace konstrukcyjne. Wykonywane są również ostatnie elementy i detale szklanej elewacji, a odpowiednie instalacje i windy zostały już zamontowane. Na początku grudnia firma WeWork, będąca wyłącznym najemcą budynku, przejmie go do realizacji prac wykończeniowych i aranżacyjnych.


Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, której lokalnym partnerem jest biuro projektowe Epstein.

Do najemców przestrzeni biurowych w kompleksie należą kancelarie prawne Noerr Biedecki sp.k. i Allen & Overy oraz światowy lider przestrzeni coworkingowych – WeWork. Ofertę kompleksu dopełnią przestrzenie handlowo-usługowe, które zostaną zagospodarowane m.in. przez koncept restauracyjny MEET & EAT oraz klub fitness Zdrofit.

Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Outstanding. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 r.


5.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Greg :
Będą budować jeszcze więcej podobnych obiektów, bo w Polsce jest potencjał https://walterherz.com/pl/a/niezwykly-potencjal-polskiego-rynku-biurowego
22 listopada 2018 13:55