Tétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoRIS Kotes logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTorus logoBusiness House logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Kapelanka 42 z oceną LEED Gold

Kapelanka 42
Kapelanka 42
Krakowska inwestycja Skanska Property Poland otrzymała złoty certyfikat LEED w kategorii Core&Shell. Kapelanka 42 jest drugim obiektem w mieście z tym prestiżowym wyróżnieniem.

Kapelanka 42 jest już ósmym projektem Skanska Property Poland certyfikowanym w systemie LEED. Przy rekordowej podaży nowej powierzchni biurowej w roku 2014 w Krakowie – ponad 100 000 mkw. - certyfikacja jest i nadal będzie istotnym elementem przewagi konkurencyjnej. Ten trend wskazuje na wysoką świadomość firm i uwzględnianie kwestii komfortu pracowników oraz wpływu działalności na środowisko w szerszej strategii biznesowej mówi Paweł Paśnikowski, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju Skanska Commercial Development Europe.

 

Kapelanka 42 to zielony zespół biurowy, oddany do użytku w drugim i trzecim kwartale zeszłego roku. W skład kompleksu wchodzą dwie 12-kondygnacyjne fazy. Łączna powierzchnia najmu wynosi ponad 30 000 mkw. W listopadzie 2014 roku fundusz REINO Dywidenda FIZ zakupił budynek B. Obecnie nieruchomość skomercjalizowana jest na poziomie 92% (budynek A) i 88% (budynek B).

 

Jak podkreśla Paweł Paśnikowski: Korzystania z zielonych rozwiązań trzeba się nauczyć. Dlatego Skanska przygotowała dla użytkowników swoich ekologicznych budynków szkolenia, materiały informacyjne objaśniające, jak wykorzystać pełen potencjał ekologiczny kompleksu Kapelanka 42.

 

Wdrożone w obiekcie rozwiązania pozwolą najemcom na zmniejszenie kosztów eksploatacji, w szczególności zaś mniejsze zużycie wody (o 50 proc.) i energii - o ponad 33 proc. w stosunku do norm lokalnych. Komfortowe warunki pracy zapewni dostęp do światła dziennego na 75 proc. powierzchni biurowych, a także regulowana temperatura. Kompleks wyposażony jest stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, a także w parking dla rowerów opatrzony szatniami i prysznicami dla rowerzystów. Wymogi certyfikacji LEED sprawiły, że podczas budowy biurowca Kapelanka 42 wykorzystywano sprowadzane regionalnie materiały, a także wdrożono rozwiązania zmniejszające emisję CO2.

 

Za komercjalizację krakowskiej inwestycji odpowiedzialna jest Skanska Property Poland, zaś generalnym wykonawcą była Skanska S.A. Autorem projektu Kapelanka 42 była pracownia architektoniczna medusa group.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra