Tork

EKO Skanska sprzedaje cztery biurowce

Axis
Kapelanka 42
Obiekty w Krakowie i Katowicach czekają na nowych właścicieli. Spółka planuje zakończyć sprzedaż jeszcze w tym roku.

Krakowskie Kapelanka 42A oraz Axis, a także katowicki kompleks Silesia Business Park zostały wystawione na sprzedaż. Łączna powierzchnia najmu nieruchomości, których właścicielem jest Skanska Property Poland wynosi ponad 62 000 mkw. Wyłącznymi agentami obsługującymi transakcje są CBRE i Colliers

 

Zdecydowaliśmy się sprzedać portfolio nowych obiektów biurowych w czołowych miastach regionalnych Polski ze względu na pozytywną reakcję rynku na nasze inwestycje, m.in. Dominikański we Wrocławiu, tłumaczy decyzję Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w Skanska Commercial Development Europe. Wysoki popyt ze strony najemców, niski poziom czynszów oraz mały wskaźnik pustostanów w biurowcach klasy A, to według Karczewicza atuty rynków najmu w Krakowie i Katowicach.

 

Kapelanka 42A znajduje się w Krakowie i jest obiektem biurowym klasy A. Oddany do użytku w III kwartale 2014 budynek oferuje ponad 18 000 mkw. powierzchni. Obecnie jest wynajęty niemal w całości w ramach długoterminowych umów najmu. Głównym najemcą jest jedna z największych światowych instytucji bankowo-finansowych, która otworzyła swoje centrum usług w budynku. Centrum niedawno rozwinęło się w ramach obiektu i poszerzyło ilość wynajmowanej powierzchni. Obiekt został sklasyfikowany w systemie certyfikacji LEED na poziomie Gold.

 

Axis jest drugim z kolei projektem biurowym Skanska realizowanym w Krakowie. Nieruchomość dostarczy 21 000 mkw. całkowitej powierzchni najmu. Zakończenie budowy planowane jest na IV kw. 2016 roku. Obecnie trwają negocjacje z dużym międzynarodowym najemcą, dzięki któremu budynek ma zostać w większości skomercjalizowany do końca II kw. 2015 roku.

 

Silesia Business Park w Katowicach to kompleks biurowy klasy A składający się z czterech budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 48 000 mkw. Budynek A (12 000 mkw. GLA) został już ukończony i oddany do użytku. Oddanie do użytku budynku B (12 000 mkw. GLA) planowane jest na wrzesień 2015 roku. Silesia Business Park jest realizowany zgodnie ze standardami systemu certyfikacji środowiskowej LEED na poziomie Gold.

 

Specyfikacje techniczne wszystkich czterech budynków są zbliżone do siebie. Uwzględniają podwieszane sufity, podnoszone podłogi, nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS, wydajną wentylację oraz szereg energooszczędnych technologii. We wszystkich obiektach zastosowano innowacje dotyczące eksploatacji obiektu i jego wpływu na środowisko naturalne. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra