Giant

EKO W Warszawie powstanie 130-metrowy wieżowiec

Mennica Legacy Tower
Mennica Legacy Tower
Firmy Golub GetHouse i Mennica Polska S.A. połączyły swoje siły, aby wybudować wieżowiec.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kolejnego na mapie Warszawy wieżowca. Mennica Legacy Tower to wspólna inwestycja Mennicy Polskiej S.A. i Golub GetHouse. Kompleks będzie składał się dwóch budynków: 130-metrowej wieży oraz mniejszego 36-metrowego budynku. Pierwszy z nich będzie oferował 49 600 mkw. powierzchni zlokalizowanej na 32 kondygnacjach, zaś sąsiedni 9-piętrowy zapewni 14 200 mkw. Inwestycja powstanie u zbiegu ulic Prostej i Żelaznej w miejscu dawnej siedziby Mennicy Polskiej. Twórcą projektu architektonicznego wieżowca jest pracownia Goettsh Partners z siedzibą w Chicago.

 

Mennica Legacy Tower to inwestycja oparta na partnerstwie, tradycji, wieloletnim doświadczeniu i szacunku dla kolejnych pokoleń użytkowników. Uosabiają ją stojący za nią ludzie – doświadczeni przedsiębiorcy, deweloperzy i architekci. Razem tworzymy skuteczny zespół o wspólnej wizji, aby zbudować nowoczesny, architektonicznie piękny budynek o najwyższej jakości i funkcjonalności dla najemców – powiedział Czarek Jarząbek, współwłaściciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.

 

Projekt biurowy klasy A+ będzie korzystał z najnowszych technologii i najwyższej jakości materiałów. Najemcy do swojej dyspozycji będą mieli ergonomiczne i elastyczne przestrzenie biurowe. Ponadto dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań, oba budynki będą posiadały certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”.

 

W przestrzeni pomiędzy budynkami znajdować się będzie ogólnodostępny plac z elementami małej architektury. Jego powierzchnia wyniesie 4750 mkw. Dodatkowo kompleks będzie posiadał cztery poziomy podziemnego parkingu, który pomieści 620 pojazdów, a także 300 miejsc dla rowerów.

 

W III kwartale 2015 roku planowane jest wyłonienie generalnego wykonawcy, zaś budowa Mennica Legacy Tower rozpocznie się na przełomie 2015 i 2016 roku. Obiekt zostanie oddany do użytku w 2018 roku.

 

Poniżej zamieszczamy materiał promocyjny MLT zrealizowany przez WORKROOM Agency.

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz