Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLobos Nieruchomości logoLC Corp S.A. logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDorbud S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPartner Capital Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTorus logoArchicom logoCHB14 logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCity Space logoKart Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOnyx Business Point logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Kolejny etap budowy gdańskiej Alchemii

6 marca wiecha zawisła na II etapie gdańskiej Alchemii
6 marca wiecha zawisła na II etapie gdańskiej Alchemii
6 marca symboliczna wiecha zawisła w najwyższym punkcie II etapu kompleksu Alchemia w Gdańsku.

Dwie połączone wspólną czterokondygnacyjną podstawą wieże Ferrum i Titanium powstaną w ramach II etapu budowy Alchemii. Budynki wysokości odpowiednio sześciu i ośmiu pięter dostarczą ponad 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 4000 powierzchni usługowej, na której znajdą się m.in. przedszkole z własnym zieleńcem, centrum medyczne oraz część handlowo-usługowa. Przedszkole będzie znajdować się na trzecim poziomie, a taras z placem zabaw na poziomie czwartym. Na działalność usługową przeznaczono powierzchnie na poziomach zero oraz pierwszym i trzecim. Parkingi będą rozlokowane na pięciu poziomach – pierwszym, drugim i trzecim oraz na dwóch piętrach podziemnych. Kompleks oferuje także udogodnienia dla rowerzystów.

 

Aktualnie prowadzona jest komercjalizacja inwestycji. W chwili obecnej nie mamy jeszcze podpisanych umów na wynajem powierzchni II etapu Alchemii, ale Torus jest uczestnikiem procesów mogących objąć prawie cały kompleks. Jest już natomiast wybrany operator przedszkola, które będzie w stanie przyjąć osiemdziesięcioro dzieci, prowadzimy też zaawansowane rozmowy z operatorem centrum medycznego – mówi Maciej Brożek, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus.

 

Pierwszy etap budowy kompleksu dostarczył 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Obecnie zajęta jest ona w niemal 95 proc. Budowa gdańskiej Alchemii rozpoczęła się pod koniec 2011 roku. Oficjalnie otwarto I etap w styczniu zeszłego roku. W kompleksie znajduje się również ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, zajmujące blisko 4600 mkw. powierzchni.

 

Inwestor Alchemii firma Torus planuje budowę III etapu kompleksu oraz koncepcję IV – Jeżeli chodzi o nasze plany na przyszłość, to jesteśmy w tej chwili na etapie projektowania trzeciego etapu Alchemii, który stanie przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej oraz projektowania koncepcyjnego IV etapu, który zlokalizowany zostanie na miejscu istniejącego budynku G413 - zapowiada Brożek.

 

Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra