Business House logoSchüco International Polska logoGłówka Pracuje logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoOnyx Business Point logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Office logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOmnitech Sp. z o.o. logoSpectra Development logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTétris Poland logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoCHB14 logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kolejny etap budowy gdańskiej Alchemii

6 marca wiecha zawisła na II etapie gdańskiej Alchemii
6 marca wiecha zawisła na II etapie gdańskiej Alchemii
6 marca symboliczna wiecha zawisła w najwyższym punkcie II etapu kompleksu Alchemia w Gdańsku.

Dwie połączone wspólną czterokondygnacyjną podstawą wieże Ferrum i Titanium powstaną w ramach II etapu budowy Alchemii. Budynki wysokości odpowiednio sześciu i ośmiu pięter dostarczą ponad 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 4000 powierzchni usługowej, na której znajdą się m.in. przedszkole z własnym zieleńcem, centrum medyczne oraz część handlowo-usługowa. Przedszkole będzie znajdować się na trzecim poziomie, a taras z placem zabaw na poziomie czwartym. Na działalność usługową przeznaczono powierzchnie na poziomach zero oraz pierwszym i trzecim. Parkingi będą rozlokowane na pięciu poziomach – pierwszym, drugim i trzecim oraz na dwóch piętrach podziemnych. Kompleks oferuje także udogodnienia dla rowerzystów.

 

Aktualnie prowadzona jest komercjalizacja inwestycji. W chwili obecnej nie mamy jeszcze podpisanych umów na wynajem powierzchni II etapu Alchemii, ale Torus jest uczestnikiem procesów mogących objąć prawie cały kompleks. Jest już natomiast wybrany operator przedszkola, które będzie w stanie przyjąć osiemdziesięcioro dzieci, prowadzimy też zaawansowane rozmowy z operatorem centrum medycznego – mówi Maciej Brożek, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus.

 

Pierwszy etap budowy kompleksu dostarczył 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Obecnie zajęta jest ona w niemal 95 proc. Budowa gdańskiej Alchemii rozpoczęła się pod koniec 2011 roku. Oficjalnie otwarto I etap w styczniu zeszłego roku. W kompleksie znajduje się również ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, zajmujące blisko 4600 mkw. powierzchni.

 

Inwestor Alchemii firma Torus planuje budowę III etapu kompleksu oraz koncepcję IV – Jeżeli chodzi o nasze plany na przyszłość, to jesteśmy w tej chwili na etapie projektowania trzeciego etapu Alchemii, który stanie przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej oraz projektowania koncepcyjnego IV etapu, który zlokalizowany zostanie na miejscu istniejącego budynku G413 - zapowiada Brożek.

 

Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
mantra