Proton Office

We Wrzeszczu stanie nowy biurowiec

|
Biurowiec Punkt, źródło: materiały prasowe Torus
Biurowiec Punkt, źródło: materiały prasowe Torus
Punkt – taką nazwę będzie nosił nowy biurowiec powstający we Wrzeszczu. To kolejna, po Officynie, inwestycja firmy Torus w tej części Gdańska.

Biurowiec Punkt zostanie wzniesiony z dbałością o charakterystyczny dla inwestora wysoki standard. Projekt budynku przygotowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto. Wśród innowacji, które mają zostać zastosowane w obiekcie, znajdzie się m.in. zmodyfikowany niedawno system central wentylacyjnych, który ma za zadanie zlikwidować możliwość rozprzestrzeniania się różnego rodzaju patogenów, jak bakterie czy wirusy. Kolejne zapowiadane nowoczesne rozwiązania to także 3-metrowa wysokość pomieszczeń biurowych, a także montaż uchylnych okien czy instalacja systemu indywidualnej kontroli temperatury. Ponadto, pracownicy biurowca będą mogli korzystać z aplikacji, która dostarczy szereg praktycznych funkcji.

 

Biurowiec wzniesie się na sześć kondygnacji nadziemnych. Ponadto, projekt przewiduje także jeden poziom podziemny. Łączna powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 12 781 mkw. Na parterze przewidziano przestrzeń na lokale usługowe, które służyć będą potrzebom nie tylko pracowników. Na czwartej kondygnacji zaprojektowano natomiast taras. Ma on stanowić dla pracowników przestrzeń do relaksu i odpoczynku.

W inwestycji zaplanowano łącznie 283 miejsca parkingowe, w tym 83 podziemne – to duży atut, szczególnie w tej lokalizacji. Co ważne, budynek został także wyposażony w kompletną infrastrukturę dla rowerzystów, co z pewnością zachęci pracowników do wybierania tego ekologicznego środka transportu.

 

Ekologiczny biurowiec bez barier

Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED v4. Ma to stanowić potwierdzenie, że obiekt spełnia najwyższe standardy pod względem troski o środowisko naturalne, związane m.in. z zastosowaniem przyjaznych, ekologicznych materiałów budowlanych, energooszczędnością oraz niskim zużyciem wody pitnej. Wprowadzenie takich rozwiązań pomoże obniżyć koszty eksploatacji oraz pomoże zadbać o przyrodę. Biurowiec Punkt, jako obiekt przystosowany do swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych, będzie ubiegać się również o certyfikat „Obiekt bez barier”.

 

Pandemia sporo zmieniła na rynku biurowym i zatrzymała też wiele inwestycji, ale ja wierzę w relatywnie szybkie jego odrodzenie. W krótkim okresie nie będziemy zapewne obserwować spektakularnych wzrostów, ale jak sytuacja pozwoli biznesowi zwolnić hamulce, szybko może się okazać, że świetnie zlokalizowane i wysokiej jakości powierzchnie biurowe to towar deficytowy w Trójmieście – podkreślił Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

 

Obiekt stanie w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. W jego sąsiedztwie znajdować się będą bowiem popularne galerie handlowe – Bałtycka oraz Metropolia. Co ważne, biurowiec będzie też świetnie skomunikowany – w pobliżu znajduje się Dworzec PKP/Szybkiej Kolei Miejskiej/Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdańsk Wrzeszcz, a także liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, dzięki czemu dojazd do centrum Gdańska Głównego zajmie z biurowca Punkt zaledwie kilka minut, a do Sopotu czy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy dojedzie się w ciągu kwadransa.

 

Planowany termin zakończenia inwestycji to II kwartał 2023 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz