FYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoForbo Flooring Systems Polska logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoBusiness House logoINTER-BUD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Sołowow sprzedaje Echo Investment

Warszawski kompleks biurowy przy ul. Taśmowej - Echo Investment
Warszawski kompleks biurowy przy ul. Taśmowej - Echo Investment
Michał Sołowow sprzedaje pakiet kontrolny akcji Echo Investment funduszowi Griffin Real Estate.

Michał Sołowow jest właścicielem spółki FTC Columbus kontrolującej 41,55 proc. akcji Echo Investment SA. Fundusz FTC Columbus 13 marca złożył wniosek o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajne walnego zgromadzenia rady nadzorczej w celu odwołania całego jej składu.

 

Jak czytamy we wniosku FTF Columbus – został on złożony w związku ze spełnieniem się warunku zawieszającego, określonego w umowie dotyczącej pośredniego nabycia 41,55 proc. akcji emitenta, która została zawarta 28 lutego 2015 r. z podmiotem należącym do Griffin Topco III S.a r.l. oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO.

 

Echo Investment zostało wystawione na sprzedaż przez Sołowowa już w lipcu zeszłego roku. Do kieleckiego biznesmena należy 45,88 proc. akcji spółki. Szacowana wartość pakietu wynosi 1,2-1,5 mld zł. Spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała w 1996 roku. Akcje Echo Investment wycenione są obecnie na 2,8 mld zł.

 

Zarejestrowany w Luksemburgu fundusz Griffin Real Estate jest kontrolowany przez amerykańską firmę Oaktree. Griffin jest właścicielem kilku nieruchomości w Polsce, m.in. warszawską Halę Koszyki, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu i Supersam w Katowicach.

 

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra