Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Sołowow sprzedaje Echo Investment

Warszawski kompleks biurowy przy ul. Taśmowej - Echo Investment
Warszawski kompleks biurowy przy ul. Taśmowej - Echo Investment
Michał Sołowow sprzedaje pakiet kontrolny akcji Echo Investment funduszowi Griffin Real Estate.

Michał Sołowow jest właścicielem spółki FTC Columbus kontrolującej 41,55 proc. akcji Echo Investment SA. Fundusz FTC Columbus 13 marca złożył wniosek o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajne walnego zgromadzenia rady nadzorczej w celu odwołania całego jej składu.

 

Jak czytamy we wniosku FTF Columbus – został on złożony w związku ze spełnieniem się warunku zawieszającego, określonego w umowie dotyczącej pośredniego nabycia 41,55 proc. akcji emitenta, która została zawarta 28 lutego 2015 r. z podmiotem należącym do Griffin Topco III S.a r.l. oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO.

 

Echo Investment zostało wystawione na sprzedaż przez Sołowowa już w lipcu zeszłego roku. Do kieleckiego biznesmena należy 45,88 proc. akcji spółki. Szacowana wartość pakietu wynosi 1,2-1,5 mld zł. Spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała w 1996 roku. Akcje Echo Investment wycenione są obecnie na 2,8 mld zł.

 

Zarejestrowany w Luksemburgu fundusz Griffin Real Estate jest kontrolowany przez amerykańską firmę Oaktree. Griffin jest właścicielem kilku nieruchomości w Polsce, m.in. warszawską Halę Koszyki, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu i Supersam w Katowicach.

 

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra