GTV Lighting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSchüco International Polska logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoBusiness House logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDorbud S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoTorus logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCHB14 logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Dzielna 60 – biura w postindustrialnej przestrzeni Warszawy

Dzielna 60
Kompleks budynków Dzielna 60
Ochnik Development zmodernizował kompleks biurowy przy ul. Dzielnej 60 w Warszawie. Obiekt oferuje biura w układzie loftowym.

Trzy lata trwały prace nad przebudową i renowacją zabytkowych nieruchomości przy ul. Dzielnej 60 w Warszawie. W skład powstałego kompleksu biurowego weszły industrialne zabudowania po dawnych zakładach tabacznych Noblesse, magazynie Polskiego Monopolu Tytoniowego oraz fabryce POLFER. W ich miejscu powstały nowoczesne przestrzenie biurowe.

 

Inwestor Dzielnej 60 Ochnik Development, należący do grupy Ochnik, zrewitalizował obiekty od fasady, poprzez wnętrze, aż do zewnętrznego otoczenia. Ponadto niektóre budynki zostały rozbudowane. Dzięki temu udało się uzyskać ponad 1000 mkw. dodatkowej powierzchni. Łączny metraż pięciu budynków znajdujących się przy ul. Dzielnej 60 wynosi 20 000 mkw. Kompleks posiada 200 miejsc parkingowych.

 

Projekt był nietypowy i przyznam, że wymagał niestandardowego podejścia. Choćby dlatego, że w trakcie remontu budynków pofabrycznych naturalną rzeczą jest, że trafia się na różnego rodzaju niespodzianki, które wymagają poszukiwania nowych rozwiązań i dodatkowej pracy – o trudnościach związanych z inwestycją mówi Jacek Ochnik, prezes Ochnik Development. – Zależało nam przede wszystkim na tym, by zachować tożsamość miejsca, które związane jest ściśle z historią miasta i nadać mu własny, wyrazisty charakter. Szczególnie, że Dzielna 60 oferuje tak nietypową powierzchnię, jak biura loftowe – dodaje.

 

Projekt zakładał połączenie elementów historycznych z nowoczesnymi. We wnętrzach zachowano, odnowiono i wyeksponowano elementy konstrukcyjne zabudowań fabrycznych: ceglane mury i belki, stalowe słupy i podciągi, a także ażurowe konstrukcje metalowych antresoli. W ramach jednego piętra firmy mogą wynająć powierzchnię od 60 do 700 mkw.

 

Dodatkowo najemcy mogą korzystać z bezpłatnej Strefy Konferencyjnej, Strefy Relaksu, a także zielonego dziedzińca z miejscami do wypoczynku oraz sezonowym ogródkiem kawiarnianym. Ponadto w dwupoziomowym lofcie na terenie kompleksu znajduje się restauracja Nasza Kuchnia.

 

Tagi: Dzielna 60
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Maurycy :
Wygląda super. Ktoś pomyślał i zamiast stawiać nowe szklane klocki zajął się odnowieniem czegoś co ma historię i może zaoferować jakieś klimatyczne miejsce na biuro, a nie boks w wieżowcu.
19 marca 2015 13:19
CHB 14 Big
mantra