bcb wrzesień 2020

Nowy budynek w gliwickim Technoparku

Wnętrze inkubatora przedsiębiorczości
Wnętrze inkubatora przedsiębiorczości
W ramach gliwickiego Technoparku powstaje kolejny budynek biurowy dla firm chcących rozwijać się pod skrzydłami inkubatora przedsiębiorczości.

To już drugi budynek w obrębie Technoparku Gliwice mający pełnić funkcję inkubatora przedsiębiorczości. Obiekt będzie miał 1000 mkw. powierzchni. Tak jak inne inkubatory, oprócz tanich przestrzeni biurowych przeznaczonych dla młodych przedsiębiorców, ten zaoferuje usługi doradcze, szkolenia, ewaluację, pomoc w promocji oraz networking.

 

Pierwszy budynek inkubatora przedsiębiorczości przy ul. Konarskiego 18c został w całości wynajęty, stąd decyzja o budowie kolejnego. Nowy obiekt pomieści dwadzieścia firm, głównie z branży teleinformatycznej (ICT). Atrakcyjne przestrzenie biurowe będą wydzielone na segmenty o powierzchniach 20 i 40 mkw. Na terenie budynku znajdą się także cztery laboratoria komputerowe,

 

Budynek powstaje według projektu prof. Jerzego Witeczka. Wykonawcą jest firma HB-Unibud SA, zaś za aranżacje wnętrz odpowiada pracownia KIMI Architekci z Gliwic. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2015 roku. Koszt inwestycji wynosi 4,7 mln zł.

 

Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. powstał w 2004 roku z inicjatywy miasta Gliwice, Politechniki Śląskiej oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Główną działalnością Parku jest tworzenie i promocja innowacyjnych oraz nowoczesnych firm technologicznych, a także transfer innowacyjnych technologii z Politechniki Śląskiej i jednostek badawczo-rozwojowych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz