Vastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoOnyx Business Point logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLC Corp S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoEcho Investment logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoLobos Nieruchomości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Pływające biura na targach BUDMA

Zwycięzki projekt I etapu, autorzy: Mateusz Mastalski, Ole Robin Storjohan, Karolina Rączka
BARGEWORK na targach BUDMA 2015
Między 10 a 13 marca w Poznaniu na targach BUDMA 2015 Fundacja BARGEWORK zaprezentowała zwycięskie projekty pierwszego w Polsce biura na wodzie.

Podczas trwania Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2015, które odbyły się w Poznaniu Fundacja BARGEWORK pokazała wybrane obiekty zgłoszone do pierwszej edycji konkursu architektonicznego „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”. Konkurs miał na celu stworzenie pierwszego w Polsce biura na wodzie.

 

Inicjatywa wybudowania pierwszego w Polsce biura na wodzie spotkała się z dużym zainteresowaniem, dlatego nie mogło nas zabraknąć na targach w Poznaniu – miejscu idealnym do prezentacji innowacyjnych pomysłów i technologii – tłumaczy Marcin Wojciechowski, Prezes Fundacji BARGEWORK i pomysłodawca projektu.

 

Misją Fundacji jest przywrócenie ludziom możliwości pracy i swobodnego tworzenia w ekologicznym, zbliżonym do natury środowisku. BARGEWORK swoje założenia planuje zrealizować poprzez stworzenie pływającego biura.

 

W ubiegłym roku Fundacja przeprowadziła konkurs na projekt bryły biura na wodzie. W ramach pierwszego etapu uczestnicy mieli za zadanie stworzenie projektu osadzonego na betonowej – pływającej podstawie o wymiarach 10x40 m. Zgłoszonych zostało 135 prac. Autorzy zwycięskiego projektu otrzymali 20 000 zł nagrody.

 

Zgłoszone projekty próbowały sprostać nie tylko ekologicznym założeniom projektu, ale także potrzebom nowoczesnego, elastycznego biura.

 

W styczniu br. wystartował drugi etap inicjatywy. Tym razem uczestnicy mają za zadanie opracowanie projektu wnętrza biura na wodzie. Nagroda główna wynosi również 20 000 PLN. Prace konkursowe można zgłaszać do 5 maja 2015 roku poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie BARGEWORK, gdzie jest dostępny również regulamin konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone podczas specjalnej konferencji prasowej na VI Kongresie Stolarki Polskiej, 22 maja 2015 r.

 

Tagi: Bargework
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra