Spectra Development logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGTV Lighting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTétris Poland logoKwiaty dla biura logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Wyspa w Gdańsku zostanie zagospodarowana

Wstępna koncepcja zabudowy północnego cypla
Widok na nabrzeże Wyspy Spichrzów od strony mariny przy ul. Szafarnia
Konsorcjum Immobel i Multibud uzyskało zgodę na zagospodarowanie północnej części Wyspy Spichrzów w Gdańsku.

Przez wiele lat nie udawało się zagospodarować zniszczonej w czasie wojny Wyspy Spichrzów. Od pewnego czasu zaczęto powoli odbudowywać i przebudowywać jej część południową. Natomiast z różnych przyczyn nigdy nie udawało się zagospodarować północnego cypla i ta część wyspy na rzece Motławie nie zmieniła się od wojny. W 2014 roku staraniem Zarządu Miasta Gdańsk udało się ogłosić postępowanie w celu zawarcia umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym w celu realizacji projektu „Zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku”. Wybór oferty konsorcjum firm Immobel i Multibud zakończył postępowanie. Na ostatni dzień marca br. planowane jest podpisanie umowy realizacyjnej. Niezwłocznie po tym akcie ruszą prace projektowe.

 

Bogatsi o doświadczenia poprzednich konkursów oraz we współpracy z naszym konsorcjantem i przy udziale pracowni architektonicznej RKW zaprojektowaliśmy wielofunkcyjną zabudowę gromadząc pod dachami Nowej Wyspy Spichrzów zarówno mieszkania, hotel, sklepy, restauracje, lokale usługowe jak i butikowe biura oraz podziemne parkingi zlokalizowane pod niemal całym obszarem. W naszej opinii miejsce to powinno tętnić życiem zapewniając wspaniałe warunki zarówno pracy, rekreacji jak i zamieszkania. Nasz projekt to gwarantuje – powiedział Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający Immobel Poland.

 

W północnej części wyspy znajdują się zabytkowe obiekty – pozostałości historycznych spichlerzy. Projekt architektoniczny zakłada harmonijne połączenie starej zabudowy z nową. Planowana na kilka faz inwestycja połączy się z szeregiem inwestycji publicznych związanych z remontem infrastruktury drogowej, przebudową mostu Stągiewnego na most zwodzony, rozbudową mariny czy budową kładki łączącej Wyspę z Długim Pobrzeżem. Łączny koszt robót osiągnie ok. 400 mln zł.

 

Immobel - jest firmą deweloperską z ponad 150-letnią tradycją. Spółka aktywnie działa na rynku belgijskim, luksemburskim oraz od 2011 jako IMMOBEL POLAND na rynku polskim.

 

Multibud W. Ciurzyński SA – przedsiębiorstwo gromadzące profesjonalistów odpowiedzialnych m.in. za realizację warszawskiego Centrum Finansowego Puławska, osiedla Marina Mokotów, kompleksu mieszkaniowego Nowy Wilanów czy też Sopockiej Rezydencji i osiedla Neptun Park w Gdańsku Jelitkowie.  

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra