Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPartner Capital Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoTorus logoEcho Investment logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoSpectra Development logoBusiness House logoINTERBIURO logoLC Corp S.A. logoCHB14 logoLobos Nieruchomości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Co dalej z Echo Investment?

West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
Nowy inwestor Echo Investment – firma Griffin, poinformowała o planach wejścia w posiadanie łącznie 66 proc. akcji spółki.

Umowę z podmiotem należącym do Griffin Topco III oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO o pośrednim zakupie 41,55 proc. akcji Echo Investment podpisano 28 lutego. Transakcja zakupu zostanie ostatecznie sfinalizowana po otrzymaniu zgody od Komisji Europejskiej. Jak czytamy w nowym komunikacie prasowym Griffin Real Estate – Następnym krokiem będzie ogłoszenie publicznego wezwania do sprzedaży akcji Echo Investment do poziomu 66 procent.

 

Nowi inwestorzy poinformowali jednocześnie, że nie zamierzają skupować stu procent akcji i wycofać spółki z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Ponadto Griffin zakłada, że cena akcji zaoferowana w wezwaniu będzie mieścić się na poziomie ceny minimalnej wyliczonej zgodnie z właściwymi przepisami, w tym średniej ceny rynkowej akcji Echo Investment z okresu sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

 

W komunikacie czytamy również, że nowy inwestor nie będzie przeprowadzał zmian w zarządzie spółki. Griffin zamierza podjęć współpracę z dotychczasowym zarządem, w efekcie której w przeciągu kilku miesięcy będzie przeprowadzony przegląd strategii i jej ewentualna optymalizacja.

 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra