Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoSpectra Development logoRIS Kotes logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoAluprof S.A. logoCity Space logoINTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Co dalej z Echo Investment?

West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
Nowy inwestor Echo Investment – firma Griffin, poinformowała o planach wejścia w posiadanie łącznie 66 proc. akcji spółki.

Umowę z podmiotem należącym do Griffin Topco III oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO o pośrednim zakupie 41,55 proc. akcji Echo Investment podpisano 28 lutego. Transakcja zakupu zostanie ostatecznie sfinalizowana po otrzymaniu zgody od Komisji Europejskiej. Jak czytamy w nowym komunikacie prasowym Griffin Real Estate – Następnym krokiem będzie ogłoszenie publicznego wezwania do sprzedaży akcji Echo Investment do poziomu 66 procent.

 

Nowi inwestorzy poinformowali jednocześnie, że nie zamierzają skupować stu procent akcji i wycofać spółki z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Ponadto Griffin zakłada, że cena akcji zaoferowana w wezwaniu będzie mieścić się na poziomie ceny minimalnej wyliczonej zgodnie z właściwymi przepisami, w tym średniej ceny rynkowej akcji Echo Investment z okresu sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

 

W komunikacie czytamy również, że nowy inwestor nie będzie przeprowadzał zmian w zarządzie spółki. Griffin zamierza podjęć współpracę z dotychczasowym zarządem, w efekcie której w przeciągu kilku miesięcy będzie przeprowadzony przegląd strategii i jej ewentualna optymalizacja.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra