ARTSERVIS sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArchicom logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-BUD logoGTV Lighting logoKontor logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoCOTEX Office Centre logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoSpectra Development logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoBusiness House logoINTERBIURO logoCity Space logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Co dalej z Echo Investment?

West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
Nowy inwestor Echo Investment – firma Griffin, poinformowała o planach wejścia w posiadanie łącznie 66 proc. akcji spółki.

Umowę z podmiotem należącym do Griffin Topco III oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO o pośrednim zakupie 41,55 proc. akcji Echo Investment podpisano 28 lutego. Transakcja zakupu zostanie ostatecznie sfinalizowana po otrzymaniu zgody od Komisji Europejskiej. Jak czytamy w nowym komunikacie prasowym Griffin Real Estate – Następnym krokiem będzie ogłoszenie publicznego wezwania do sprzedaży akcji Echo Investment do poziomu 66 procent.

 

Nowi inwestorzy poinformowali jednocześnie, że nie zamierzają skupować stu procent akcji i wycofać spółki z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Ponadto Griffin zakłada, że cena akcji zaoferowana w wezwaniu będzie mieścić się na poziomie ceny minimalnej wyliczonej zgodnie z właściwymi przepisami, w tym średniej ceny rynkowej akcji Echo Investment z okresu sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

 

W komunikacie czytamy również, że nowy inwestor nie będzie przeprowadzał zmian w zarządzie spółki. Griffin zamierza podjęć współpracę z dotychczasowym zarządem, w efekcie której w przeciągu kilku miesięcy będzie przeprowadzony przegląd strategii i jej ewentualna optymalizacja.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra