Porto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCity Office logoLobos Nieruchomości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoTétris Poland logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGhelamco Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoGłówka Pracuje logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoTorus logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOnyx Business Point logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Co dalej z Echo Investment?

West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
Nowy inwestor Echo Investment – firma Griffin, poinformowała o planach wejścia w posiadanie łącznie 66 proc. akcji spółki.

Umowę z podmiotem należącym do Griffin Topco III oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO o pośrednim zakupie 41,55 proc. akcji Echo Investment podpisano 28 lutego. Transakcja zakupu zostanie ostatecznie sfinalizowana po otrzymaniu zgody od Komisji Europejskiej. Jak czytamy w nowym komunikacie prasowym Griffin Real Estate – Następnym krokiem będzie ogłoszenie publicznego wezwania do sprzedaży akcji Echo Investment do poziomu 66 procent.

 

Nowi inwestorzy poinformowali jednocześnie, że nie zamierzają skupować stu procent akcji i wycofać spółki z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Ponadto Griffin zakłada, że cena akcji zaoferowana w wezwaniu będzie mieścić się na poziomie ceny minimalnej wyliczonej zgodnie z właściwymi przepisami, w tym średniej ceny rynkowej akcji Echo Investment z okresu sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

 

W komunikacie czytamy również, że nowy inwestor nie będzie przeprowadzał zmian w zarządzie spółki. Griffin zamierza podjęć współpracę z dotychczasowym zarządem, w efekcie której w przeciągu kilku miesięcy będzie przeprowadzony przegląd strategii i jej ewentualna optymalizacja.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra