Real Estate Management Congress

Mennica chce budować biurowce

W Warszawie Mennica Polska SA, planuje budowę kompleksu biurowego ze 130-metrową wieżą.

W Warszawie między ulicami Prostą oraz Żelazną i Grzybowską, Mennica Polska, która jest od jakiegoś czasu prywatną spółką, chce zbudować kompleks biurowy ze 130-metrową wieżą. Koncepcję przygotowała firma architektoniczna JEMS Architekci. Przedstawiciele Mennicy Polskiej zaprezentowali swoje plany radnym z warszawskiej Woli – dowiadujemy się z portalu mmwarszawa.pl

Działki, które należą do Mennicy mają powierzchnię 18,5 tys. m kw. Spółka złożyła już wniosek o warunki zagospodarowania terenu, uwzględniając przy tym plany miasta dotyczące okolicy. W pierwszej kolejności ma powstać wieżowiec przy ul. Prostej. Wedle planów część pięter przeznaczona będzie na siedzibę zarządu i administracji spółki. Pozostałe biura zostałyby wynajęte. W podziemiach ma powstać kilkupoziomowy parking.

W drugim etapie inwestycji zbudowany zostanie 50-metrowy biurowiec u zbiegu Grzybowskiej i Żelaznej. Specjaliści Mennicy oraz współpracujący z nią architekci zaplanowali także miejsce na zieleń miejską, drobną architekturę oraz miejsca do odpoczynku.

Mennica Polska nie posiada jeszcze źródeł finansowych pozwalających na wybudowanie inwestycji. Jest w stanie wziąć kredyt na budowę, choć niewykluczone, że podejmie współpracę z firmą deweloperską.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz