Art-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoSpectra Development logoCOTEX Office Centre logoKontor logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Szkieletor bezkarny?

Bulwar nocą
Bulwar nocą
Spółka TreiMorfa została obłożona karą blisko 20 mln zł za niezakończenie budowy w terminie.

Spółka TreiMorfa została obłożona karą blisko 20 mln zł za niezakończenie budowy w terminie. Przedstawiciele firmy zażądali od miasta anulowania kary, a swoich racji postanowili dochodzić w Samorządowym Kolegium Odwoławczym.

„Szkieletor” powstał ponad 30 lat temu, jednak budowa nie została ukończona. W ciągu lat pojawiały się pomysły na zagospodarowanie obiektu, ale żaden nie został sfinalizowany. Spółka planuje zaadaptowanie budynku na obiekt biurowo-hotelowo-apartamentowy. Przebudowa jest jednak opóźniana, a miasto co roku nakłada na firmę milionowe kary za niewywiązanie się z terminów.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało już orzeczenie w sprawie „szkieletora”. Uważa, że naliczanie kar nie przebiegało prawidłowo i nakazało gminie ponowne rozpoznanie. Miasto musi wykazać czy nie przyczyniło się do opóźnień w budowie. Inwestor liczy na całkowite umorzenie kary, która stale rośnie i niebawem może przekroczyć koszt zakupu nieruchomości, czyli 30 mln zł. Jeśli dojdzie do egzekucji kary właściciel prawdopodobnie wycofa się z inwestycji.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra