Kart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTétris Poland logoRIS Kotes logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Nowe życie wrocławskiego Cuprum

Cuprum Square - wstępna wizualizacja
Inwestycja zakłada powstanie dwóch nowoczesnych budynków o przeznaczeniu biurowo-usługowym
W kwietniu we Wrocławiu rozpocznie się rozbiórka istniejącego biurowca Cuprum. W jego miejsce powstanie nowoczesny kompleks biurowo-usługowy.

W kwietniu rozpocznie się realizacja projektu Cuprum Square, który powstanie w centrum Wrocławia w miejsce istniejącego obiektu. Inwestycja zakłada powstanie dwóch nowoczesnych budynków o przeznaczeniu biurowo-usługowym. Projekt realizowany będzie w ramach funduszu KGHM IV FIZAN, zarządzanego przez KGHM TFI. Zakładana jest realizacja części inwestycji w formule joint venture z udziałem profesjonalnego dewelopera.

 

W ramach pierwszego etapu projektu Cuprum Square zostanie przeprowadzona rozbiórka obecnego budynku Cuprum, potrwa ona od kwietnia do lipca br. Również na tym etapie powstanie ostateczna koncepcja architektoniczna, a także zostaną przeprowadzone wszystkie niezbędne działania zmierzające do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Termin rozpoczecia II etapu, jakim jest budowa obiektu, będzie uzależniony od daty uzyskania odpowiednich pozwoleń budowlanych. Zakładany czas budowy to niespełna dwa lata, a oddanie budynków do użytkowania planowane jest w drugiej połowie 2017 r. lub w pierwszej połowie 2018 r.

 

Tereny, na których realizowany będzie projekt Cuprum Square, charakteryzują się świetną lokalizacją w centrum Wrocławia i już kilka lat temu rozpoczęły się analizy możliwości najlepszego wykorzystania tak interesujących nieruchomości. Aktualnie poprzez fundusz KGHM IV FIZAN realizujemy projekt, dzięki któremu powstanie nowoczesne centrum biurowo-usługowe, które stanie się nie tylko flagową inwestycją w ramach naszego funduszu, ale i ważnym punktem biznesowym na mapie Wrocławia – mówi Łukasz Chojnacki, Prezes Zarządu KGHM TFI S.A.

 

W ramach projektu powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: Budynek A o powierzchni ponad 10 000 mkw. oraz Budynek B o powierzchni ponad 20 000 mkw. Obiekty będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, pełniących funkcję biurowo-usługową. Obszerna powierzchnia jednego z budynków została zaprojektowana jako sala konferencyjna. Pod całością zaplanowany został również parking podziemny skomunikowany wewnętrznymi rampami zjazdowymi. Projekt koncepcyjny został opracowany przez biuro architektoniczne Medusagroup

 


0.0
Tagi: Medusagroup
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra