Agrobex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoWOMAK HOLDING logoTorus logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcophon Saint-Gobain logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoTriGranit Corporation logoKart Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoSchüco International Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoALLCON INVESTMENT logoKwiaty dla biura logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHexagon logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Część kompleksu Dominikański oddana do użytkowania

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu
Budynek A
Zabytkowy Pałac Oppersdorfów i budynek A należące do wrocławskiego kompleksu Dominikański otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Za inwestycję odpowiada Skanska.

Nowoczesny biurowiec Dominikański znajduje się w centrum Wrocławia przy pl. Dominikańskim. Kompleks składa się z dwóch budynków biurowych oraz zabytkowego, zmodernizowanego przez dewelopera Pałacu Oppersdorfów. Łącznie kompleks zaoferuje niespełna 40 000 mkw. powierzchni najmu klasy A, z czego ok. 800 mkw. w Pałacu. Pozwolenie na użytkowanie zostało wydane dla budynku A oraz Pałacu. Budynek B pozostaje w trakcie realizacji, która zgodnie z harmonogramem zakończy się w sierpniu 2015 roku.

 

Dominikański został zaprojektowany z myślą o tym, by jak najlepiej wpisywał się w otoczenie oraz historię tej części miasta, a odnowiony Pałac ponownie prezentował się w pełnej krasie. Włączenie go do Dominikańskiego sprawia, że cały kompleks jest projektem unikatowym na rynku biurowym w Polsce – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Pałac Oppersdorfów pochodzi z pierwszej połowy XVIII wieku. Największe piętno na nim odcisnęły II wojna światowa i okres powojenny. Zniszczoną fasadę i zdobienia z piaskowca przez wiele lat niszczały. Działania włączające go w kompleks Dominikański pozwoliły przywrócić mu dawną świetność. Projekt przebudowy Pałacu został przygotowany wspólnie z konserwatorami zabytków, archeologami oraz władzami miejskimi. Inwentaryzacja architektoniczna obiektu pozwoliła odwzorować pierwotną formę Pałacu z dbałością o jego cenne, zabytkowe elementy.

 

Podczas prac restauracyjnych odtworzyliśmy frontową elewację wraz ze zdobieniami i dwukondygnacyjnym naczółkiem. Elementy kamienne zostały wykonane z piaskowca po wcześniejszych konsultacjach i analizach przeprowadzonych z Miejskim Konserwatorem Zabytków. We wnętrzu Pałacu udało nam się odzyskać wiele elementów ozdobnych, aby mogły stać się symbolem poprzednich aranżacji w nowej powierzchni biurowej – opowiada Anna Życińska-Wójcik, menedżer projektu Dominikański w Skanska Property Poland.

 

Rewitalizacji wymagała nie tylko elewacja, ale też zniszczone wnętrza. Wygląd godny pałacu odzyskało lobby oraz części wspólne budynku. Na powierzchniach przeznaczonych dla najemców został wykonany szereg prac technicznych, doprowadzono nowe instalacje i zamontowano nowoczesne systemy biurowe. Ostateczna aranżacja wnętrz będzie konsultowana z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra