HAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoRIS Kotes logoForbo Flooring Systems Polska logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoOlivia Business Centre logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Część kompleksu Dominikański oddana do użytkowania

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu
Budynek A
Zabytkowy Pałac Oppersdorfów i budynek A należące do wrocławskiego kompleksu Dominikański otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Za inwestycję odpowiada Skanska.

Nowoczesny biurowiec Dominikański znajduje się w centrum Wrocławia przy pl. Dominikańskim. Kompleks składa się z dwóch budynków biurowych oraz zabytkowego, zmodernizowanego przez dewelopera Pałacu Oppersdorfów. Łącznie kompleks zaoferuje niespełna 40 000 mkw. powierzchni najmu klasy A, z czego ok. 800 mkw. w Pałacu. Pozwolenie na użytkowanie zostało wydane dla budynku A oraz Pałacu. Budynek B pozostaje w trakcie realizacji, która zgodnie z harmonogramem zakończy się w sierpniu 2015 roku.

 

Dominikański został zaprojektowany z myślą o tym, by jak najlepiej wpisywał się w otoczenie oraz historię tej części miasta, a odnowiony Pałac ponownie prezentował się w pełnej krasie. Włączenie go do Dominikańskiego sprawia, że cały kompleks jest projektem unikatowym na rynku biurowym w Polsce – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Pałac Oppersdorfów pochodzi z pierwszej połowy XVIII wieku. Największe piętno na nim odcisnęły II wojna światowa i okres powojenny. Zniszczoną fasadę i zdobienia z piaskowca przez wiele lat niszczały. Działania włączające go w kompleks Dominikański pozwoliły przywrócić mu dawną świetność. Projekt przebudowy Pałacu został przygotowany wspólnie z konserwatorami zabytków, archeologami oraz władzami miejskimi. Inwentaryzacja architektoniczna obiektu pozwoliła odwzorować pierwotną formę Pałacu z dbałością o jego cenne, zabytkowe elementy.

 

Podczas prac restauracyjnych odtworzyliśmy frontową elewację wraz ze zdobieniami i dwukondygnacyjnym naczółkiem. Elementy kamienne zostały wykonane z piaskowca po wcześniejszych konsultacjach i analizach przeprowadzonych z Miejskim Konserwatorem Zabytków. We wnętrzu Pałacu udało nam się odzyskać wiele elementów ozdobnych, aby mogły stać się symbolem poprzednich aranżacji w nowej powierzchni biurowej – opowiada Anna Życińska-Wójcik, menedżer projektu Dominikański w Skanska Property Poland.

 

Rewitalizacji wymagała nie tylko elewacja, ale też zniszczone wnętrza. Wygląd godny pałacu odzyskało lobby oraz części wspólne budynku. Na powierzchniach przeznaczonych dla najemców został wykonany szereg prac technicznych, doprowadzono nowe instalacje i zamontowano nowoczesne systemy biurowe. Ostateczna aranżacja wnętrz będzie konsultowana z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra