Olivia Business Centre logoGTV Lighting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoOnyx Business Point logoCity Space logoTorus logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoLobos Nieruchomości logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCHB14 logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcho Investment logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPartner Capital Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Platynowy budynek

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu otrzymał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum.
Biurowiec Dominikański we Wrocławiu otrzymał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Jest to drugi kompleks biurowy w stolicy Dolnego Śląska, który posiada platynę w tym systemie certyfikacji biur w Polsce.

Deweloperem budynku Dominikański jest Skanska Property Poland. Jego proces certyfikacji wspierała firma Go4Energy. Obecnie budynek należy do funduszu zarządzanego przez Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu. Dominikański jest drugim wrocławskim kompleksem biurowym, który uzyskał certyfikat LEED na poziomie Platinum. Wcześniej otrzymał je Green Towers, którego deweloperem również była Skanska.

Dominikański jest czwartą inwestycją biurową Skanska we Wrocławiu. W jego skład wchodzi także zrewitalizowany przez firmę barokowy Pałac Oppersdorfów, który uzyskał certyfikat LEED Core&Shell na poziomie złotym. Dominikański cechuje się dobrze nasłonecznionymi przestrzeniami wyposażonymi np. w instalacje, które pozwalają zaoszczędzić do 70 proc. energii zużywanej na oświetlenie biur. Z kolei system wentylacji zapewnia o 30 proc. czystego powietrza więcej niż wskazują normy i rynkowe standardy. 

W procesie certyfikacji część punktów niezbędnych do uzyskania certyfikatu otrzymujemy za to, że budynek zapewnia dobre i zdrowe warunki do pracy. Liczą się parametry termiczne oraz jakość powietrza, a w Skanska na równi traktujemy również kwestie akustyki. Wszystko to dopasowujemy indywidualnie już na etapie wykończenia biura. LEED dla Dominikańskiego jest więc jasną informacją, że tutaj możemy liczyć na dobrze wyregulowaną temperaturę oraz czyste i odpowiednio nawilżone powietrze, a dodatkowo - na odgrodzenie od hałasu ulicy – mówi Adam Targowski, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Property Poland. 

Dominikański do użytku został oddany w sierpniu ubiegłego roku. Budynek składa się z 7 kondygnacji nadziemnych i dwóch podziemnych. Oferuje on najemcom ok. 41 700 mkw. powierzchni. Dominikański jest czwartym budynkiem biurowym Skanska we Wrocławiu z zielonym certyfikatem w systemie LEED, w tym drugim z platyną. W składzie najemców kompleksu są takie firmy jak HP Global Business Center, Deloitte, Skanska, BrightOne czy Work Service. W grudniu 2014 r. Skanska sprzedała projekt funduszowi zarządzanemu przez Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu.

 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra