Doradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWOMAK HOLDING logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoALLCON INVESTMENT logoArchicom logoBusiness House logoDorbud S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAluprof S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoTriGranit Corporation logoCHB14 logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoPartner Capital Group logoSawig Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Space logoTorus logoHexagon logoLobos Nieruchomości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Platynowy budynek

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu otrzymał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum.
Biurowiec Dominikański we Wrocławiu otrzymał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Jest to drugi kompleks biurowy w stolicy Dolnego Śląska, który posiada platynę w tym systemie certyfikacji biur w Polsce.

Deweloperem budynku Dominikański jest Skanska Property Poland. Jego proces certyfikacji wspierała firma Go4Energy. Obecnie budynek należy do funduszu zarządzanego przez Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu. Dominikański jest drugim wrocławskim kompleksem biurowym, który uzyskał certyfikat LEED na poziomie Platinum. Wcześniej otrzymał je Green Towers, którego deweloperem również była Skanska.

Dominikański jest czwartą inwestycją biurową Skanska we Wrocławiu. W jego skład wchodzi także zrewitalizowany przez firmę barokowy Pałac Oppersdorfów, który uzyskał certyfikat LEED Core&Shell na poziomie złotym. Dominikański cechuje się dobrze nasłonecznionymi przestrzeniami wyposażonymi np. w instalacje, które pozwalają zaoszczędzić do 70 proc. energii zużywanej na oświetlenie biur. Z kolei system wentylacji zapewnia o 30 proc. czystego powietrza więcej niż wskazują normy i rynkowe standardy. 

W procesie certyfikacji część punktów niezbędnych do uzyskania certyfikatu otrzymujemy za to, że budynek zapewnia dobre i zdrowe warunki do pracy. Liczą się parametry termiczne oraz jakość powietrza, a w Skanska na równi traktujemy również kwestie akustyki. Wszystko to dopasowujemy indywidualnie już na etapie wykończenia biura. LEED dla Dominikańskiego jest więc jasną informacją, że tutaj możemy liczyć na dobrze wyregulowaną temperaturę oraz czyste i odpowiednio nawilżone powietrze, a dodatkowo - na odgrodzenie od hałasu ulicy – mówi Adam Targowski, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Property Poland. 

Dominikański do użytku został oddany w sierpniu ubiegłego roku. Budynek składa się z 7 kondygnacji nadziemnych i dwóch podziemnych. Oferuje on najemcom ok. 41 700 mkw. powierzchni. Dominikański jest czwartym budynkiem biurowym Skanska we Wrocławiu z zielonym certyfikatem w systemie LEED, w tym drugim z platyną. W składzie najemców kompleksu są takie firmy jak HP Global Business Center, Deloitte, Skanska, BrightOne czy Work Service. W grudniu 2014 r. Skanska sprzedała projekt funduszowi zarządzanemu przez Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra