Giant

BrightONE w Dominikańskim

Dominikański
Dominikański
BrightONE zawarł umowę dotyczącą wynajmu przeszło 1200 mkw. we wrocławskiej inwestycji Dominikański. Podczas procesu transakcyjnego najemcy doradzała firma Colliers International.

BrightONE zawarł umowę dotyczącą wynajmu przeszło 1200 mkw. we wrocławskiej inwestycji Dominikański. Podczas procesu transakcyjnego najemcy doradzała firma Colliers International. Jednym z kluczowych kryteriów wyboru biurowca Dominikański była świetna lokalizacja inwestycji. Położenie w samym centrum Wrocławia, bliskość dużego węzła komunikacyjnego oraz dworca PKP to optymalne rozwiązanie na ulokowanie naszego biura. Pomoc doświadczonego partnera w wyborze nowego biura była dla nas niezmiernie istotna. W całym procesie otrzymaliśmy profesjonalne wsparcie i świetne doradztwo ze strony wrocławskiego oddziału Colliers International. Dzięki temu dokonaliśmy optymalnego wyboru i z niecierpliwością czekamy na zbliżającą się przeprowadzkę do nowego biura – mówi Marek Kopyto, członek zarządu BrightOne sp. z o.o.

 

BrightONE to dynamicznie rozwijająca się firma z sektora IT, zatrudniająca we Wrocławiu blisko 100 osób, z perspektywą na znacznie więcej. Wraz z rozwojem firmy pojawiły się nowe potrzeby w zakresie powierzchni biurowej, co do której BrightONE miał wysokie wymagania. Największe znaczenie miały lokalizacja, jakość budynku i przyjazna przestrzeń dla pracowników. Ostateczny wybór padł na budynek Dominikański firmy Skanska. Prace wykończeniowe już trwają, a nowe biuro będzie udostępnione pracownikom jeszcze w tym kwartale – mówi Kamil Pakosz, manager regionalny Colliers International we Wrocławiu.

 

BrightONE działa w sektorze ICT. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania IT dla globalnych klientów. Zatrudnia ok. 600 inżynierów, z czego ok. 300 w Polsce. Centra kompetencyjne firmy znajdują się w dwóch polskich miastach: Szczecinie i Wrocławiu.

 

Kompleks Dominikański znajduje się w samym sercu Wrocławia, przy skrzyżowaniu ul. Oławskiej oraz Piotra Skargi i Wierzbowej. Prace związane z realizacją inwestycji trwały przeszło dwa lata. W maju 2015 r. oddany do użytku został budynek A wraz z zrewitalizowanym, XVIII-wiecznym Pałacem Oppersdorfów, czyli obiektem C. Całkowita powierzchnia najmu, którą oferuje kompleks, to 40 000 mkw., z czego ponad połowa znajduje się w nowo powstałym budynku B, który w sierpniu ubiegłego roku otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Za projekt Dominikański odpowiedzialna jest pracowania architektoniczna medusa group. W gronie najemców inwestycji znajdują się takie firmy jak HP, Deloitte, BGŻ BNP Paribas czy PKO BP. Właścicielem obiektu jest fundusz Union Investment, a zarządcą Colliers International.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz