bcb wrzesień 2020

Komisja Europejska na tak dla Griffin i Echo

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie spółki Echo Investment przez firmę Griffin Group.

Komisja Europejska na mocy unijnego rozporządzenia zatwierdziła przejęcie wspólnej kontroli nad spółką Echo Investment SA przez Griffin Topco III Sarl i LVS II Lux XX Sarl. Komisja stwierdziła, że planowana transakcja nie zwiększa obaw o konkurencję, ze względu na jej ograniczony wpływ na strukturę rynku. Transakcję zbadano w ramach uproszczonej procedury kontroli połączeń.

 

Spodziewaliśmy się takiej decyzji Komisji, otwiera ona drogę do zamknięcia transakcji – nabycia pakietu 41,55 procent akcji Echo Investment, co mam nadzieję nastąpi w najbliższych tygodniach. Po jej sfinalizowaniu niezwłocznie ogłosimy wezwanie do sprzedaży akcji spółki do poziomu 66 proc. – komentuje Przemysław Krych, Prezes Griffin Real Estate.

 

Echo Investment zostało wystawione na sprzedaż przez Michała Sołowowa lipcu 2014 r. Do kieleckiego biznesmena należy 45,88 proc. akcji spółki. Szacowana wartość pakietu wynosi 1,2–1,5 mld zł. Spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała w 1996 roku. Akcje Echo Investment wycenione są obecnie na 2,8 mld zł. Umowę z podmiotem należącym do Griffin Topco III oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO o pośrednim zakupie 41,55 proc. akcji Echo Investment podpisano 28 lutego.

 

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

 

Zarejestrowany w Luksemburgu fundusz Griffin Real Estate jest kontrolowany przez amerykańską firmę Oaktree. Griffin jest właścicielem kilku nieruchomości w Polsce, m.in. warszawską Halę Koszyki, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu i Supersam w Katowicach.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz