Olivia Six gotowa!

Olivia Six w maju 2015 r.
Olivia Business Centre w maju 2015 r.
Nowy biurowiec kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku został oddany do użytkowania. Tym samym inwestycja na Oliwie stała się drugim największym centrum biznesowo-biurowym w Polsce.

Olivia Six jest piątym etapem budowy centrum, a nadana projektowi nazwa wynika z docelowego układu biurowców. Budynek oferuje prawie 78 000 mkw. rozmieszczonych na 15 kondygnacjach naziemnych (dodatkowe piętro stanowi kondygnacja techniczna), 3-poziomowy parking podziemny z 264 miejscami postojowymi oraz przestrzeń handlowo-usługową na parterze. Olivia Six została zaprojektowana tak, aby obniżyć koszty eksploatacji ponoszone przez najemców. W biurowcu zastosowane zostały takie udogodnienia, jak kontrola dostępu, klimatyzacja, otwierane okna, okablowanie komputerowe i elektryczne, czujniki dymu oraz ciepła, podnoszone podłogi i podwieszane sufity, wykładziny, łącza światłowodowe, ścianki działowe.

 

 

Budowa Olivia Six rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Projekt budynku przygotowała pracownia BJK Architekci, natomiast wykonawcą stanu surowego była firma Pekabex. Olivia Six jest najwyższym budynkiem kompleksu. Architektonicznie różni się od pozostałych biurowców, a dzięki zastosowanej iluminacji jej elewacja ożywia otoczenie przez całą dobę, zaś w święta narodowe rozświetla się biało-czerwonymi barwami. Jesteśmy pełni podziwu wobec wszystkich, którzy w rekordowym tempie zbudowali ten biurowiec. Była to ciężka praca, także w trudnych warunkach atmosferycznych. Z radością mogę też powiedzieć, że na budowie Olivia Six nie doszło do niebezpiecznych sytuacji – mówi Jerzy Oskroba, Dyrektor Olivia Business Centre.

 

 

Inwestor podpisał już kilka umów najmu. Niemiecki koncern ThyssenKrupp w czerwcu br. uruchomi w Olivia Six Centrum Usług Wspólnych, w którym pracę znajdzie nawet 700 osób. Siedziba firmy zajmie w biurowcu cztery kondygnacje – od 8. do 11. piętra. Budynki są ważne, ale talenty są cenniejsze. W naszym regionie jest ich dużo, co stanowi wielki atut dla inwestorów. Razem z uczelniami wyższymi oraz władzami miasta pracujemy więc nad uczynieniem z naszego miasta najlepszego miejsca do pracy i życia. Tworzymy w Gdańsku wyjątkowy projekt w skali kraju, dzielnicę biznesową położoną w samym sercu metropolii – komentuje Maciej Grabski, Prezes Olivia Business Centre.

 

 

Olivia Business Centre zlokalizowane jest w centrum miasta, w dzielnicy Oliwa przy al. Grunwaldzkiej – głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta. Kompleks rozbudowuje się systematycznie od 2010 roku. Każdego roku do użytkowania przekazywany jest kolejny obiekt. Obecnie wydane są już pozwolenia na budowę następnych dwóch biurowców. Ponadto na patio powstaje również wyjątkowy ogród zimowy. Oprócz nowoczesnych biur Olivia Business Centre oferuje 3 centra konferencyjne, inkubator przedsiębiorczości z biurami typu instant office, przedszkole, centrum medyczne, aptekę, restaurację, kawiarnię, salon fryzjersko-kosmetyczny, kiosk, 3 banki, bankomat, kancelarię notarialną, salon sprzedaży Energa oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada dużą liczbę miejsc parkingowych, w tym część bezpłatnych oraz szatnie dla rowerzystów. Na terenie centrum odbywają się wydarzenia kulturalne i towarzyskie, a rezydenci OBC uczestniczą w rozgrywkach sportowych.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz