Vastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCHB14 logoSchüco International Polska logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSpectra Development logoEcho Investment logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDorbud S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAluprof S.A. logoArchicom logoKwiaty dla biura logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPartner Capital Group logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Alexander Mann Solutions rozrośnie się w Gdańsku

Lider na rynku outsourcingu procesów rekrutacyjnych widzi potencjał wzrostu na rynku pracy Trójmiasta. W Gdańsku planuje otwarcie oddziału regionalnego.

W związku z planami rozwoju firmy w roku 2015, Alexander Mann Solutions (AMS), firma świadcząca usługi w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych, podjęła decyzję o rozwoju firmy w Polsce. Jako projekt pilotażowy, AMS planuje otwarcie w Gdańsku oddziału regionalnego, ukierunkowanego na wsparcie wewnętrzne firmy w zakresie rekrutacji oraz pozyskiwania kandydatów.

 

Jeśli klimat inwestycyjny oraz decyzja o wsparciu finansowym w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej ze strony polskiego rządu będą dla nas przychylne, rozważamy możliwość rozbudowy biura regionalnego do statusu centrum usług, podobnego do naszego centrum w Krakowie. Wówczas liczba zatrudnień szybko wzrosłaby nawet do 300 osób, a zakres świadczonych usług objąłby wsparcie naszych globalnych klientów, co zapewne przyczyniłoby się do wzrostu atrakcyjności Trójmiasta w oczach potencjalnych inwestorów  mówi Jolanta Gantkowska, Dyrektor Zarządzający Alexander Mann Solutions w Polsce. Stworzylibyśmy miejsca pracy dla osób, których pasją jest praca w szeroko pojętym HR, rekrutacji, zarządzaniu talentami oraz administracji około rekrutacyjnej. Będziemy mogli zapewnić prace w wielu językach a przede wszystkim kontakt z kandydatami oraz środowiskiem pracy na rynkach Europy. Mamy szczerą nadzieję, że klimat inwestycyjny okaże się przyjazny i będziemy mogli kontynuować naszą ekspansję w Polsce a przede wszystkim w Gdańsku – dodaje.

 

Biuro regionalne AMS na początku zatrudniać będzie na stanowiska w wewnętrznych działach wsparcia oraz zaproponuje program rozwojowy dla osób bez doświadczenia w szeroko pojętej rekrutacji. Proces decyzyjny  merytorycznie i organizacyjnie wspiera inicjatywa Invest in Pomerania w szczególności Agencja Rozwoju Pomorza oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej merytorycznej współpracy z zespołem Invest in Pomerania. Od samego początku otrzymujemy wiele cennych informacji, które poparte są praktyczną wiedzą i znajomością rynku Trójmiasta. Jedną z podstawowych wartości Alexander Mann Solutions jest działanie z pasją i taką samą wartość na pewno rozpoznajemy we współpracy z Zespołem Invest in Pomerania. W związku z tym, mam szczerą nadzieję że nasz projekt zakończy się sukcesem i Alexander Mann Solutions na stałe zagości na mapie sektora BPO/SSC w Trójmieście – powiedziała Jola Gantkowska.

 

Alexander Mann Solutions jest międzynarodową firmą, założoną w 1996 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie firma zatrudnia blisko 3000 osób na całym świecie i świadczy usługi rekrutacyjne dla klientów w ponad 80 krajach. Siedzibą główną firmy jest Londyn, 5 głównych centrów biznesowych zlokalizowanych jest w Bracknell, Krakowie, Manili, Cleveland oraz Belfaście. Alexander Mann Solutions konsekwentnie kontynuuje wdrażanie strategii wzrostu zarówno globalnie, jak i na rynku lokalnym w Polsce. Największą siedzibą Alexander Mann Solutions w Polsce jest centrum usług w Krakowie, które wspiera ponad 45 klientów w 24 krajach w obszarze EMEA. Klientami są ogólnoświatowe, rozpoznawalne marki z sześciu sektorów, miedzy innymi: bankowości inwestycyjnej, przemysłu obronnego, energetyki, sektora paliwowego, IT. Liczba zatrudnionych w centrum biznesowym w Krakowie wzrosła z 5 osób w 2005 r. do ponad 700 pracowników pod koniec 2014 roku. AMS dostarcza kompleksowe usługi rekrutacyjne dla klientów z sektora BPO/SSC czy sektora bankowości na terenie Wrocławia, Warszawy a także innych miast Polski.

 

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywa powstała w roku 2011 w oparciu o Analizę atrakcyjności inwestycyjnej przygotowaną przez PwC. W efekcie powstał unikalny system obsługi inwestorów zagranicznych oparty na bliskiej współpracy pomiędzy członkami Invest in Pomerania. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra