Giant

MVGM zarządcą Airport City

|
Kompleks Airport City Gdańsk, źródło: materiały prasowe partnera
Kompleks Airport City Gdańsk, źródło: materiały prasowe partnera
Jeden z biurowców powstałych przy gdańskim porcie lotniczym oficjalnie trafił już pod skrzyła MVGM. Jest to kolejna inwestycja firmy, która sukcesywnie powiększa swój portfel.

Na Airport City Gdańsk składa się kompleks kilku nowoczesnych biurowców, których inwestorem jest Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Na razie powstał pierwszy z nich. Jest to budynek Alpha, składający się z 6 kondygnacji o powierzchni 1470 mkw. każda. 790 mkw. parteru przeznaczono natomiast na działalność handlowo-usługową. W następnych etapach do użytku będą oddawane kolejne budynki. Docelowo ma być ich 8, natomiast najszybciej, bo już w 2022 r. powstanie biurowiec o nazwie Bravo. Inwestycja obejmuje również nowoczesną strefę przeznaczoną dla mieszkańców.

Jest to duże przedsięwzięcie, które świetnie obrazuje dynamiczny rozwój Trójmiasta. Najnowszy raport Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych wykazał, że to właśnie ono jest najszybciej rozwijającym się rynkiem regionalnym. Trójmiejskiej zasoby powierzchni biurowej mają realne szanse na przekroczenie 1 mln mkw. całkowitej powierzchni. Do tej pory wynik ten osiągnęły miasta takie jak Kraków i Wrocław.

MVGM przywiązuje dużą wagę do rozwoju swojej działalności na rynkach regionalnych.

 

– Od momentu wejścia MVGM do Polski zależy nam na dynamicznym rozwoju portfela zarządzanych przez nas nieruchomości – mówi dyrektor zarządzający firmy, Łukasz Mazurczak. – Kontrakt z gdańskim lotniskiem to ważny krok w tym kierunku. Mocno rozrastający się trójmiejski rynek jest dla nas szczególnie ważny. Doceniamy możliwość uczestniczenia w jego rozwoju zarządzając pierwszym z obiektów Airport City. Widzimy tu ogromny potencjał. Bliskość lotniska, które obsługuje jeden z najsilniejszych rynków metropolitalnych w Polsce i w Europie, dostęp do Pomorskiej Kolei Metropolitarnej zwiększają sukces tej inwestycji – dodaje.

 

Zaznacza również, że MVGM ma zamiar wykorzystywać swoje europejskie doświadczenia inwestycyjne, by jak najlepiej zarządzać posiadanymi nieruchomościami, a tym samym dawać miastu impuls do tworzenia nowych nieruchomości.

 

– Uczestniczymy w tym projekcie od bardzo wczesnego etapu, dzięki czemu możemy wspierać klienta naszym doświadczeniem już na etapie przygotowania do otwarcia pierwszego z budynków – dodaje dyrektor ds. kluczowych klientów w firmie MVGM Katarzyna Jaśkiewicz. – Pomagamy w realizacji szeregu kluczowych składowych, takich jak: zarekomendowanie i wdrożenie rozwiązań i udogodnień dla najemców, ich gości czy lokalnej społeczności; konsultacje i doradztwo w zakresie zastosowania konkretnych rozwiązań technicznych, systemów i urządzeń mając na uwadze późniejsze użytkowanie nieruchomości; wybór podwykonawców czy przygotowanie procedur bezpieczeństwa i innych kluczowych polityk niezbędnych do właściwego użytkowania budynku – ocenia.

 

Warto zaznaczyć, że MVGM to jedna z wiodących firm, zajmujących się zarządzaniem nieruchomości. W jej portfelu znajduje się zarówno warszawskie biurowce, jak i nieruchomości zlokalizowane w innych regionach.


 


 


3.0
Napisz pierwszy komentarz