Coraz tańszy wynajem w krakowskich biurowcach

Krakowski rynek biurowców wyraźnie zwolnił. Kilka krakowskich inwestycji stanęło w oczekiwaniu na lepszą koniunkturę.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, krakowski rynek biurowców wyraźnie zwolnił.

Jarosław Czerski z Monitora Rynku Nieruchomości wymienia te budowy, które inwestorzy postanowili wstrzymać. Są to bronowickie: Pascal przy ul. Lea oraz Mix przy ul. Jasnogórskiej. Dochodzą do tego Bonarka4Business i Quatro Business Park. Według Czerskiego deweloperzy posiadają inwestycje, które nie zostały jeszcze rozpoczęte właśnie z powodu oczekiwania na bardziej sprzyjające warunki rynkowe.
 
Rok 2009 był bardzo trudny dla wynajmujących. Jednak według Monitora Rynku Nieruchomości w bieżącym roku można spodziewać się lepszej koniunktury, czego ma dowodzić uruchomienie części inwestycji Bonarka4Business. Jarosław Czerski spodziewa się, że do końca roku współczynnik niewynajętej powierzchni biurowej wyniesie 18 proc.
 
Ceny wynajmu sukcesywnie i powoli obniżają się. Powierzchnia biurowa klasy A jest dostępna obecnie już od 13 euro za m. kw. Z kolei biura o trochę niższym standardzie można wynająć za cenę 2 euro niższą – wylicza „Gazeta Wyborcza”. Można też targować się z deweloperem o dodatkowe ulgi, np. w postaci wyposażenia powierzchni bądź też tzw. wakacji czynszowych.
 

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz