DEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCHB14 logoLC Corp S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoKwiaty dla biura logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoLobos Nieruchomości logoGTV Lighting logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOnyx Business Point logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTorus logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPRO-INVEST S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoINTERBIURO logoSpectra Development logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Wrocław z pierwszą w Polsce strefą ekonomiczną 2.0

Strefa ekonomiczna 2.0 powstanie w sąsiedztwie EIT+, wroclaw.pl
Strefa ekonomiczna 2.0 powstanie w sąsiedztwie EIT+, wroclaw.pl
We Wrocławiu powstanie specjalna strefa ekonomiczna nowej generacji. Połączy nowoczesną infrastrukturę badawczą, efektywną współpracę nauki z biznesem i korzystne warunki do inwestowania.

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska Wrocławia poparła wniosek Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej o włączenie w granice Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Wrocław, w rejonie ulic Stabłowickiej i Towarowej. Na 15 hektarach, obejmujących obszar Kampusu Pracze i przyległe tereny inwestycyjne, powstanie pierwsza w kraju, specjalna strefa ekonomiczna SSE 2.0.

 

Niejednokrotnie przedstawiciele potencjalnego inwestora, zaskoczeni dostępną w EIT+ infrastrukturą i możliwościami współpracy, jeszcze w trakcie wizyty zaczynali wstępnie omawiać możliwości prowadzenia we Wrocławiu projektów badawczych, które wcześniej uznawali za nierealizowalne w Polsce – mówi Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

 

W zamierzeniu Ministerstwa Gospodarki SSE 2.0 mają być przeznaczone pod innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Od już istniejących specjalnych stref ekonomicznych będą różniły się tworzonymi miejscami pracy, opierającymi się na produkcji zaawansowanych technologicznie wyrobów. Przedsiębiorcom inwestującym w strefie, przysługiwać będzie pomoc publiczna w postaci zwolnienia podatkowego.

 

Wrocław, dzięki ogromnemu akademickiemu potencjałowi intelektualnemu jest szczególnie predystynowany do bycia pionierem i liderem tego nowego kierunku rozwoju gospodarki opartej na wiedzy – uważa Łukasz Czajkowski. Zwraca on uwagę, że przy wyborze lokalizacji dla SSE 2.0. duże znaczenie miały osiągnięcia EIT+: wyposażone w ultranowoczesny sprzęt laboratoria oraz zespoły badawcze z doświadczeniem w realizacji projektów na najlepszych europejskich i amerykańskich uniwersytetach.

 

To również ogromna szansa dla wszystkich przedsiębiorstw, które planują sięgnąć po środki finansowe z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 w ramach Programu Operacyjnego – Inteligentny Rozwój – podkreśla prof. Jerzy Langer, prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+: Do programu mogą przystępować firmy, które chcą rozwijać nowe technologie samodzielnie lub zlecić jednostce naukowej takiej jak EIT+. Dzięki strefie nasze centrum nie tylko wesprze firmy w rozwoju produktów i w komercjalizacji własności intelektualnej, ale też umożliwi korzystne umiejscowienie na terenie Kampusu Pracze EIT+ działu B+R danej firmy.

 

Specjalna strefa ekonomiczna 2.0 we Wrocławiu będzie mogła rozpocząć działalność gdy rozporządzenie w tej sprawie wyda Rada Ministrów. Decyzja ma być podjęta do października.

Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra