Aluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoCHB14 logoSchüco International Polska logoINTERBIURO logoPartner Capital Group logoUNIMOR Development S.A. logoGTV Lighting logoEcho Investment logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCity Space logoArchicom logoLC Corp S.A. logoKwiaty dla biura logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Zawirowań z hotelem Cracovia ciąg dalszy

Nowy projekt Echo Investment zakłada powstanie dwóch obiektów biurowych w miejscu Hotelu Cracovia
Nowy projekt Echo Investment zakłada powstanie dwóch obiektów biurowych w miejscu Hotelu Cracovia
Echo Investment zdecydowało się na zawieszenie postępowania dotyczącego pozwolenia na budowę obiektów biurowych w miejscu hotelu Cracovia.

Historia hotelu Cracovia jest zawiła i wielowątkowa. Deweloper kupił obiekt około czterech lat temu. Od tej pory spotyka go wiele problemów natury prawnej, co uniemożliwia mu podjęcie jakichkolwiek prac budowlanych związanych z nieruchomością.    

 

Hotel Cracovia został wpisany do ewidencji zabytków kilka dni po zakupie. Początkowym pomysłem na wykorzystanie tej nieruchomości było stworzenie śródmiejskiego domu handlowego. Ostatecznie jednak został uchwalony plan miejscowy, który nie pozwolił na stworzenie obiektu handlowego w tym miejscu, tylko biurowego. Zgodnie z przyjętym aktem prawnym wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę, które jest równoznaczne z rozbiórką budynku – mówi Wojciech Gepner, rzecznik prasowy firmy Echo Investment. Kilka dni po złożeniu wniosku wojewódzki konserwator rozpoczął proces wpisywania budynku do rejestru zabytków – dodaje.

 

Opinię w sprawie wpisu obiektu do rejestru wydał Narodowy Instytutu Dziedzictwa, ale była na tyle niejednoznaczna, że na jej podstawie nie można było dokonać wpisu. Konserwator dostał jedynie wytyczne, aby dokonać ekspertyzy czy budynek może podlegać ochronie, co niestety jest procesem długotrwałym.  
 

W rezultacie miejski konserwator odmówił uzgodnienia wniosku o pozwolenie na budowę. W konsekwencji Echo Investment wystąpiło o zawieszenie wniosku oraz czeka na wyniki przeprowadzonych ekspertyz – wyjaśnia Wojciech Gepner.
 

Zdaniem inwestora hotel Cracovia jest budynkiem, który nie może pełnić funkcji komercyjnych.  
 

Dawny hotel Cracovia nie nadaje się do zagospodarowania ze względu na zły stan techniczny a jego konstrukcja uniemożliwia adaptację do współczesnych funkcji. Budynek nie spełnia dzisiejszych norm użytkowych, ani bezpieczeństwa chociażby obecność azbestu w ścianach. W rezultacie, aby wykorzystać to miejsce należy postawić zupełnie nowy obiekt – podkreśla Wojciech Gepner.

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra