Ecophon Saint-Gobain logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoArchicom logoALLCON INVESTMENT logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoPRO-INVEST S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOmnitech Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTorus logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCHB14 logoHexagon logoDorbud S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGhelamco Poland logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTriGranit Corporation logoEcho Investment logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Immofinanz będzie budować w Polsce

Austriacki deweloper planuje realizację znacznych inwestycji w kraju, m.in. na terenie Emparku czy przy Warszawie Głównej.

Immofinanz przedstawił swoje plany w zakresie ekspansji na rodzimym rynku, które obejmują m.in. inwestycje na terenie Emparku oraz przy Warszawie Głównej. W pierwszym przypadku deweloper zamierza zmienić funkcję istniejących obiektów, a także wyburzyć i wybudować nowe. To potężna inwestycja, którą będziemy realizowali w najbliższym czasie – mówi Jacek Wesołowski, country manager development Immofinanz Group Poland. Z kolei tzw. inwestycja dystryktowa przy Warszawie Głównej zakłada stworzenie wielofunkcyjnych obiektów. Projekt ten ze względu na swój rozmiar, a także obszar, który obejmie jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć spółki. Inwestycje dystryktowe, tak jak planowana właśnie inwestycja przy Warszawie Głównej, w których powstaną wielofunkcyjne obiekty, czyli nie tylko handel, lecz także biurowce, hotel i mieszkania – to są takie formaty, w których chcemy się pojawiać – mówi Jacek Wesołowski. Immofinanz planuje także budowę nowych obiektów handlowych na terenie kraju, m.in. w ramach sieci Stop.Shop.

 

Zróżnicowane inwestycje dewelopera wynikają z konieczności dopasowania projektu do lokalizacji, w której ma powstać – obiekt odpowiedni i potrzebny danej społeczności lokalnej. Jesteśmy obecni we wszystkich formatach i do każdego miasta próbujemy jakiś dopasować – komentuje Jacek Wesołowski.

 

Immofinanz jest obecny w Austrii, Niemczech i Polsce, a także w Czechach, Słowacji, Rumunii. Rodzimy rynek jest obecnie największym obszarem inwestycyjnym dla firmy. Te inwestycje w niektórych przypadkach są rozłożone w czasie. Przykładowo inwestycje, czy to w Emparku, czy przy Warszawie Głównej, mogą być realizowane nawet przez 10 lat  – podkreśla Jacek Wesołowski. Wszystko zależy od tempa rozmów w mieście, od tego, czy znajdziemy zrozumienie co do planu miejscowego, czas to pokaże. Nasza firma jest jednym z potężniejszych graczy w Europie, dlatego środki finansowe nie są dla nas problemem i tę przewagę inwestycyjną chcemy właśnie wykorzystywać – dodaje.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra