COTEX Office Centre logoINTER-BUD logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoCity Space logoOlivia Business Centre logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArchicom logoTorus logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoEcho Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Immofinanz będzie budować w Polsce

Austriacki deweloper planuje realizację znacznych inwestycji w kraju, m.in. na terenie Emparku czy przy Warszawie Głównej.

Immofinanz przedstawił swoje plany w zakresie ekspansji na rodzimym rynku, które obejmują m.in. inwestycje na terenie Emparku oraz przy Warszawie Głównej. W pierwszym przypadku deweloper zamierza zmienić funkcję istniejących obiektów, a także wyburzyć i wybudować nowe. To potężna inwestycja, którą będziemy realizowali w najbliższym czasie – mówi Jacek Wesołowski, country manager development Immofinanz Group Poland. Z kolei tzw. inwestycja dystryktowa przy Warszawie Głównej zakłada stworzenie wielofunkcyjnych obiektów. Projekt ten ze względu na swój rozmiar, a także obszar, który obejmie jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć spółki. Inwestycje dystryktowe, tak jak planowana właśnie inwestycja przy Warszawie Głównej, w których powstaną wielofunkcyjne obiekty, czyli nie tylko handel, lecz także biurowce, hotel i mieszkania – to są takie formaty, w których chcemy się pojawiać – mówi Jacek Wesołowski. Immofinanz planuje także budowę nowych obiektów handlowych na terenie kraju, m.in. w ramach sieci Stop.Shop.

 

Zróżnicowane inwestycje dewelopera wynikają z konieczności dopasowania projektu do lokalizacji, w której ma powstać – obiekt odpowiedni i potrzebny danej społeczności lokalnej. Jesteśmy obecni we wszystkich formatach i do każdego miasta próbujemy jakiś dopasować – komentuje Jacek Wesołowski.

 

Immofinanz jest obecny w Austrii, Niemczech i Polsce, a także w Czechach, Słowacji, Rumunii. Rodzimy rynek jest obecnie największym obszarem inwestycyjnym dla firmy. Te inwestycje w niektórych przypadkach są rozłożone w czasie. Przykładowo inwestycje, czy to w Emparku, czy przy Warszawie Głównej, mogą być realizowane nawet przez 10 lat  – podkreśla Jacek Wesołowski. Wszystko zależy od tempa rozmów w mieście, od tego, czy znajdziemy zrozumienie co do planu miejscowego, czas to pokaże. Nasza firma jest jednym z potężniejszych graczy w Europie, dlatego środki finansowe nie są dla nas problemem i tę przewagę inwestycyjną chcemy właśnie wykorzystywać – dodaje.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra