Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Gdańska Oliwa zyska nowy kompleks biurowy

Opacka Business Park - plac wejściowy
Widok od Al. Grunwaldzkiej
Trójmiejski deweloper Inpro SA planuje w przyszłym roku rozpoczęcie realizacji inwestycji, w ramach której powstanie kompleks biurowy Opacka Business Park.

Trójmiejski deweloper Inpro SA planuje na wiosnę przyszłego roku rozpoczęcie realizacji inwestycji, w ramach której powstanie kompleks biurowy Opacka Business Park. Projekt zlokalizowany będzie wzdłuż al. Grunwaldzkiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Opacką i Pomorską. Obok kompleksu deweloper planuje budowę osiedla mieszkaniowego. Realizację części mieszkaniowej powinniśmy zacząć wiosną przyszłego roku. Równocześnie chcielibyśmy zacząć budowę biurowca – zapowiada Rafał Zdebski, pełnomocnik Zarządu firmy Inpro.

 

Kompleks będzie złożony z trzech budynków – A, B i C. Obok powierzchni biurowej, biurowce zaoferują także powierzchnie handlowo-usługowe. Wysokość 4-kondygnacyjnego budynku A wyniesie 15 m, natomiast segment B składać się będzie z siedmiu kondygnacji o łącznej wysokości 25 m i dodatkowo wysokiej na 40 m, 11-kondygnacyjnej dominanty. W ramach inwestycji powstanie także 6-kondygnacyjny budynek C. Kompleks zaoferuje łącznie 20 000 mkw. powierzchni najmu. Projekt zakłada także stworzenie publicznego placu z kawiarniami i restauracją. Jak zakłada wstępny harmonogram, pierwsi najemcy wprowadzą się do budynków A i B pod koniec 2017 r., a obiekt C oddany zostanie do użytku w kolejnym roku. Wciąż trwają prace projektowe, jednak, jak informuje inwestor, ewentualne zmiany w projekcie inwestycji będą już raczej kosmetyczne.

 

Grupa Inpro jest obecna na rodzimym rynku od 1987 r. Specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym i hotelarskim. Działalność Grupy obejmuje również produkcję prefabrykatów budowlanych realizowaną przez spółkę zależną inBet oraz montaż instalacji sanitarnych wewnętrznych przez spółkę ISA.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra