Nowy Styl Group logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoRIS Kotes logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKwiaty dla biura logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoCity Space logoKart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

W specjalnych strefach ekonomicznych istnieje 310 tys. miejsc pracy

W latach 2012-2015 w SSE wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SEE zwiększył się o ponad 4200 ha.

W latach 2012-2015 wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SSE zwiększył się o przeszło 4200 ha, a w ich obręb weszły tereny inwestycyjne w 36 miastach oraz 58 gminach, w których wcześniej strefy nie istniały.

Według stanu na czerwiec br. inwestorzy posiadali w SSE kapitał wynoszący 106,961 mld zł oraz stworzyli niemal 230 tys. nowych miejsc pracy. Każdego dnia na terenie stref powstaje co najmniej 40 nowych etatów. Aktualnie liczba osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach znajdujących się w SSE sięga 310 tys. Jeśli zaś chodzi o zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, to tylko w tym roku wdano ich już 139, których realizacja przyniesie co najmniej 3,444 mld zł i ponad 3800 nowych miejsc pracy.  

Od samego początku funkcjonowania SSE stanowią skuteczne narzędzie służące wsparciu inwestycji, a także są ważnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na rozwój zatrudnienia w regionach. Potwierdza to niesłabnące zainteresowanie ze strony przedsiębiorców decydujących się na ulokowanie swoich projektów właśnie w obrębie tych obszarów. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra