Business House logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoCHB14 logoOmnitech Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoKwiaty dla biura logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoFYI Commercial Consulting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoGTV Lighting logoDorbud S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOnyx Business Point logoArchicom logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

W specjalnych strefach ekonomicznych istnieje 310 tys. miejsc pracy

W latach 2012-2015 w SSE wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SEE zwiększył się o ponad 4200 ha.

W latach 2012-2015 wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SSE zwiększył się o przeszło 4200 ha, a w ich obręb weszły tereny inwestycyjne w 36 miastach oraz 58 gminach, w których wcześniej strefy nie istniały.

Według stanu na czerwiec br. inwestorzy posiadali w SSE kapitał wynoszący 106,961 mld zł oraz stworzyli niemal 230 tys. nowych miejsc pracy. Każdego dnia na terenie stref powstaje co najmniej 40 nowych etatów. Aktualnie liczba osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach znajdujących się w SSE sięga 310 tys. Jeśli zaś chodzi o zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, to tylko w tym roku wdano ich już 139, których realizacja przyniesie co najmniej 3,444 mld zł i ponad 3800 nowych miejsc pracy.  

Od samego początku funkcjonowania SSE stanowią skuteczne narzędzie służące wsparciu inwestycji, a także są ważnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na rozwój zatrudnienia w regionach. Potwierdza to niesłabnące zainteresowanie ze strony przedsiębiorców decydujących się na ulokowanie swoich projektów właśnie w obrębie tych obszarów. 

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra