Olivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoGTV Lighting logoINTER-BUD logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKontor logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoCity Space logoEcho Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

W specjalnych strefach ekonomicznych istnieje 310 tys. miejsc pracy

W latach 2012-2015 w SSE wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SEE zwiększył się o ponad 4200 ha.

W latach 2012-2015 wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SSE zwiększył się o przeszło 4200 ha, a w ich obręb weszły tereny inwestycyjne w 36 miastach oraz 58 gminach, w których wcześniej strefy nie istniały.

Według stanu na czerwiec br. inwestorzy posiadali w SSE kapitał wynoszący 106,961 mld zł oraz stworzyli niemal 230 tys. nowych miejsc pracy. Każdego dnia na terenie stref powstaje co najmniej 40 nowych etatów. Aktualnie liczba osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach znajdujących się w SSE sięga 310 tys. Jeśli zaś chodzi o zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, to tylko w tym roku wdano ich już 139, których realizacja przyniesie co najmniej 3,444 mld zł i ponad 3800 nowych miejsc pracy.  

Od samego początku funkcjonowania SSE stanowią skuteczne narzędzie służące wsparciu inwestycji, a także są ważnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na rozwój zatrudnienia w regionach. Potwierdza to niesłabnące zainteresowanie ze strony przedsiębiorców decydujących się na ulokowanie swoich projektów właśnie w obrębie tych obszarów. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra