Schüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOmnitech Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoCity Office logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGhelamco Poland logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoLobos Nieruchomości logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSpectra Development logoPRO-INVEST S.A. logoEcho Investment logoOnyx Business Point logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

W specjalnych strefach ekonomicznych istnieje 310 tys. miejsc pracy

W latach 2012-2015 w SSE wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SEE zwiększył się o ponad 4200 ha.

W latach 2012-2015 wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SSE zwiększył się o przeszło 4200 ha, a w ich obręb weszły tereny inwestycyjne w 36 miastach oraz 58 gminach, w których wcześniej strefy nie istniały.

Według stanu na czerwiec br. inwestorzy posiadali w SSE kapitał wynoszący 106,961 mld zł oraz stworzyli niemal 230 tys. nowych miejsc pracy. Każdego dnia na terenie stref powstaje co najmniej 40 nowych etatów. Aktualnie liczba osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach znajdujących się w SSE sięga 310 tys. Jeśli zaś chodzi o zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, to tylko w tym roku wdano ich już 139, których realizacja przyniesie co najmniej 3,444 mld zł i ponad 3800 nowych miejsc pracy.  

Od samego początku funkcjonowania SSE stanowią skuteczne narzędzie służące wsparciu inwestycji, a także są ważnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na rozwój zatrudnienia w regionach. Potwierdza to niesłabnące zainteresowanie ze strony przedsiębiorców decydujących się na ulokowanie swoich projektów właśnie w obrębie tych obszarów. 

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra