Giant

EKO Wrocławski West Gate oficjalnie otwarty

West Gate
10 grudnia br. miało miejsce symboliczne otwarcie obiektu biurowego West Gate
10 grudnia br. miało miejsce symboliczne otwarcie obiektu biurowego West Gate. Tym samym zakończył się trwający od maja okres przeprowadzek, a także prac wykończeniowych.

10 grudnia br. miało miejsce symboliczne otwarcie obiektu biurowego West Gate. Tym samym zakończył się trwający od maja okres przeprowadzek, a także prac wykończeniowych. Budowa inwestycji należącej do Echo Investment rozpoczęła się jesienią 2013 r., a pod koniec ubiegłego roku biurowiec został w całości wynajęty. 

 

Uznanie i zainteresowanie najemców to nie jedyny powód do dumy. W lutym br. West Gate otrzymał certyfikat BREEAM Excellent, który w Polsce posiada zaledwie kilkanaście inwestycji biurowych. Co istotne, był to wysoki wynik na poziomie 72,8 proc. To wyróżnienie szczególne, świadczące o tym, że nasz obiekt wyposażony jest w rozwiązania efektywnie wykorzystujące wodę i energię, a zatem przyjazne środowisku – mówi Katarzyna Kubicka, Senior Leasing Manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Za projekt architektoniczny budynku, który jest zwartą bryłą z przeszkloną elewacją, odpowiada kielecka pracownia Arcad. Obiekt, oferujący 16 200 mkw., znajduje się przy ul. Lotniczej w pobliżu Parku Zachodniego. Ten sześciokondygnacyjny biurowiec został wyposażony w m.in. system kontroli dostępu, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, a także przyjazny środowisku system oświetlenia. Na terenie inwestycji znajdują się stojaki rowerowe, a w budynku – specjalne szatnie oraz prysznice dla rowerzystów. 

 

Do grona najemców West Gate należą Deichmann, Enel-Med, a także Nokia Networks. Ostatnia z firm, która jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw branży telekomunikacyjnej, ulokowała w biurowcu swój 4 wrocławski oddział. Powstało tutaj także Laboratorium Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokii. W nowym biurze o powierzchni 14 000 mkw. będzie pracować ok. 1200 specjalistów IT. To najlepszy dowód dynamicznego rozwoju firmy. Wystarczy wspomnieć, że w 2000 r. zespół wrocławskiego oddziału Nokii tworzyło 10 osób. Dziś w stolicy Dolnego Śląska zatrudniamy 2850 specjalistów, którzy każdego dnia pracują nad technologiami usprawniającymi użytkowanie sieci komórkowych oraz mobilnego Internetu. Przekonani o tym, że komfort pracy znajduje odzwierciedlenie w jej jakości, wybraliśmy nowoczesny budynek West Gate, a także wyposażyliśmy nasze biura w najnowocześniejsze sprzęty biurowe, wysokiej klasy krzesła i elektronicznie regulowane biurka. Co więcej, stworzyliśmy dźwiękochłonne phone roomy do video i telekonferencji – mówi Marcin Wolniak, Public Relations Specialist NOKIA.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz