City Space logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGhelamco Poland logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoCHB14 logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoEcho Investment logoKwiaty dla biura logoCity Office logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wipro z nowym biurem w gdańskiej Alchemii

W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services w kompleksie Alchemia
W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services, która mieści się w kompleksie Alchemia. Firma zajęła 2500 mkw. w II fazie gdańskiej inwestycji – w wieży Ferrum.

W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services, która mieści się w kompleksie Alchemia. Firma zajęła 2500 mkw. w II fazie gdańskiej inwestycji – w wieży Ferrum. Wipro traktuje inwestycję w Gdańsku jako strategiczną w perspektywie rozwoju organizacji w Europie Centralnej. Realizujemy ambitny plan, który pozwoli nam na zapewnienie atrakcyjnych i stabilnych miejsc pracy zarówno dla absolwentów, jak i osób z większym doświadczeniem – powiedział Jacek Fijałkowski, dyrektor zarządzający na Polskę.

 

Dla naszego regionu to bardzo dobra wiadomość, że tak prężnie rozwijająca się firma, jaką jest Wipro, traktuje Polskę, w tym szczególnie Trójmiasto, jako swój strategiczny obszar do dalszego rozwoju. Wzrost jaki planują w najbliższych latach pokazuje duży potencjał gospodarczy jakim dysponuje Pomorze – powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

 

Wipro IT Services Poland jest częścią Wipro Ltd., globalnego koncernu zajmującego się technologiami informatycznymi, usługami biznesowymi i konsultingiem. W firmie na całym świecie zatrudnionych jest ponad 160 000 pracowników obsługujących przeszło 1000 klientów. Na rodzimym rynku Wipro działa od 2008 roku oraz posiada 2 własne centra znajdujące się w Warszawie i Gdańsku. Firma prowadzi również działalność w kilku innych lokalizacjach, bezpośrednio w siedzibach klientów. W gdańskim centrum firmy pracuje obecnie 150 osób. Przedstawiciele Wipro zapowiedzieli jednak dynamiczny rozwój organizacji na rodzimym rynku w perspektywie najbliższych lat. Tylko w br. zatrudnienie w gdańskiej siedzibie ma wzrosnąć o kolejnych 200 pracowników. Firma zwiększy również dwukrotnie wynajmowaną obecnie powierzchnię biurową (z 2500 mkw. do 5000 mkw.).

 

Bardzo cieszę się z dalszego rozwoju firmy Wipro w Gdańsku. Obecność inwestycji Wipro to dowód na to, że Gdańsk, jak i cały region oferuje korzystne warunki dla działalności firm z branży IT oraz BPO. Poza tym, inwestor daje możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu – powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

 

W firmie pracę znajdą absolwenci różnych kierunków i specjalizacji (m.in. księgowości i finansów, IT, obsługi klienta), znających języki obce, głównie europejskie. Wipro poszukuje także osób z większym doświadczeniem, które będą w stanie uczestniczyć w bardziej zaawansowanych projektach biznesowych. W tym roku firma planuje uruchomienie Wipro Academy, projektu pozwalającego na podnoszenie kompetencji zawodowych i ułatwiających karierę w jej środowisku i obszarze działania.

 

II etap kompleksu Alchemia składa się z dwóch wież biurowych (o nazwach Ferrum i Titanium) znajdujących się na wspólnej, czterokondygnacyjnej podstawie. Realizacja II etapu rozpoczęła się w grudniu 2013 r., a jej uroczyste otwarcie miało miejsce w październiku br. Wśród grona najemców obiektu znajdują się firmy State Street oraz Alexander Mann Solutions. Aktualnie trwają prace związane z realizacją III etapu kompleksu, który zaoferuje niemal 36 000 mkw. powierzchni biurowej oraz blisko 3000 mkw. przestrzeni dedykowanej usługom towarzyszącym. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2017 r.

 

Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
mantra