WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoRIS Kotes logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoBusiness House logoINTER-BUD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoTorus logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Wipro z nowym biurem w gdańskiej Alchemii

W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services w kompleksie Alchemia
W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services, która mieści się w kompleksie Alchemia. Firma zajęła 2500 mkw. w II fazie gdańskiej inwestycji – w wieży Ferrum.

W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services, która mieści się w kompleksie Alchemia. Firma zajęła 2500 mkw. w II fazie gdańskiej inwestycji – w wieży Ferrum. Wipro traktuje inwestycję w Gdańsku jako strategiczną w perspektywie rozwoju organizacji w Europie Centralnej. Realizujemy ambitny plan, który pozwoli nam na zapewnienie atrakcyjnych i stabilnych miejsc pracy zarówno dla absolwentów, jak i osób z większym doświadczeniem – powiedział Jacek Fijałkowski, dyrektor zarządzający na Polskę.

 

Dla naszego regionu to bardzo dobra wiadomość, że tak prężnie rozwijająca się firma, jaką jest Wipro, traktuje Polskę, w tym szczególnie Trójmiasto, jako swój strategiczny obszar do dalszego rozwoju. Wzrost jaki planują w najbliższych latach pokazuje duży potencjał gospodarczy jakim dysponuje Pomorze – powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

 

Wipro IT Services Poland jest częścią Wipro Ltd., globalnego koncernu zajmującego się technologiami informatycznymi, usługami biznesowymi i konsultingiem. W firmie na całym świecie zatrudnionych jest ponad 160 000 pracowników obsługujących przeszło 1000 klientów. Na rodzimym rynku Wipro działa od 2008 roku oraz posiada 2 własne centra znajdujące się w Warszawie i Gdańsku. Firma prowadzi również działalność w kilku innych lokalizacjach, bezpośrednio w siedzibach klientów. W gdańskim centrum firmy pracuje obecnie 150 osób. Przedstawiciele Wipro zapowiedzieli jednak dynamiczny rozwój organizacji na rodzimym rynku w perspektywie najbliższych lat. Tylko w br. zatrudnienie w gdańskiej siedzibie ma wzrosnąć o kolejnych 200 pracowników. Firma zwiększy również dwukrotnie wynajmowaną obecnie powierzchnię biurową (z 2500 mkw. do 5000 mkw.).

 

Bardzo cieszę się z dalszego rozwoju firmy Wipro w Gdańsku. Obecność inwestycji Wipro to dowód na to, że Gdańsk, jak i cały region oferuje korzystne warunki dla działalności firm z branży IT oraz BPO. Poza tym, inwestor daje możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu – powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

 

W firmie pracę znajdą absolwenci różnych kierunków i specjalizacji (m.in. księgowości i finansów, IT, obsługi klienta), znających języki obce, głównie europejskie. Wipro poszukuje także osób z większym doświadczeniem, które będą w stanie uczestniczyć w bardziej zaawansowanych projektach biznesowych. W tym roku firma planuje uruchomienie Wipro Academy, projektu pozwalającego na podnoszenie kompetencji zawodowych i ułatwiających karierę w jej środowisku i obszarze działania.

 

II etap kompleksu Alchemia składa się z dwóch wież biurowych (o nazwach Ferrum i Titanium) znajdujących się na wspólnej, czterokondygnacyjnej podstawie. Realizacja II etapu rozpoczęła się w grudniu 2013 r., a jej uroczyste otwarcie miało miejsce w październiku br. Wśród grona najemców obiektu znajdują się firmy State Street oraz Alexander Mann Solutions. Aktualnie trwają prace związane z realizacją III etapu kompleksu, który zaoferuje niemal 36 000 mkw. powierzchni biurowej oraz blisko 3000 mkw. przestrzeni dedykowanej usługom towarzyszącym. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2017 r.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra