Lobos Nieruchomości logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTorus logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSawig Invest Group logoTriGranit Corporation logoHexagon logoCOTEX Office Centre logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoCHB14 logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoDorbud S.A. logoPartner Capital Group logoKwiaty dla biura logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTERBIURO logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoWOMAK HOLDING logoALLCON INVESTMENT logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wipro z nowym biurem w gdańskiej Alchemii

W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services w kompleksie Alchemia
W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services, która mieści się w kompleksie Alchemia. Firma zajęła 2500 mkw. w II fazie gdańskiej inwestycji – w wieży Ferrum.

W dniu 11 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Wipro IT Services, która mieści się w kompleksie Alchemia. Firma zajęła 2500 mkw. w II fazie gdańskiej inwestycji – w wieży Ferrum. Wipro traktuje inwestycję w Gdańsku jako strategiczną w perspektywie rozwoju organizacji w Europie Centralnej. Realizujemy ambitny plan, który pozwoli nam na zapewnienie atrakcyjnych i stabilnych miejsc pracy zarówno dla absolwentów, jak i osób z większym doświadczeniem – powiedział Jacek Fijałkowski, dyrektor zarządzający na Polskę.

 

Dla naszego regionu to bardzo dobra wiadomość, że tak prężnie rozwijająca się firma, jaką jest Wipro, traktuje Polskę, w tym szczególnie Trójmiasto, jako swój strategiczny obszar do dalszego rozwoju. Wzrost jaki planują w najbliższych latach pokazuje duży potencjał gospodarczy jakim dysponuje Pomorze – powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

 

Wipro IT Services Poland jest częścią Wipro Ltd., globalnego koncernu zajmującego się technologiami informatycznymi, usługami biznesowymi i konsultingiem. W firmie na całym świecie zatrudnionych jest ponad 160 000 pracowników obsługujących przeszło 1000 klientów. Na rodzimym rynku Wipro działa od 2008 roku oraz posiada 2 własne centra znajdujące się w Warszawie i Gdańsku. Firma prowadzi również działalność w kilku innych lokalizacjach, bezpośrednio w siedzibach klientów. W gdańskim centrum firmy pracuje obecnie 150 osób. Przedstawiciele Wipro zapowiedzieli jednak dynamiczny rozwój organizacji na rodzimym rynku w perspektywie najbliższych lat. Tylko w br. zatrudnienie w gdańskiej siedzibie ma wzrosnąć o kolejnych 200 pracowników. Firma zwiększy również dwukrotnie wynajmowaną obecnie powierzchnię biurową (z 2500 mkw. do 5000 mkw.).

 

Bardzo cieszę się z dalszego rozwoju firmy Wipro w Gdańsku. Obecność inwestycji Wipro to dowód na to, że Gdańsk, jak i cały region oferuje korzystne warunki dla działalności firm z branży IT oraz BPO. Poza tym, inwestor daje możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu – powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

 

W firmie pracę znajdą absolwenci różnych kierunków i specjalizacji (m.in. księgowości i finansów, IT, obsługi klienta), znających języki obce, głównie europejskie. Wipro poszukuje także osób z większym doświadczeniem, które będą w stanie uczestniczyć w bardziej zaawansowanych projektach biznesowych. W tym roku firma planuje uruchomienie Wipro Academy, projektu pozwalającego na podnoszenie kompetencji zawodowych i ułatwiających karierę w jej środowisku i obszarze działania.

 

II etap kompleksu Alchemia składa się z dwóch wież biurowych (o nazwach Ferrum i Titanium) znajdujących się na wspólnej, czterokondygnacyjnej podstawie. Realizacja II etapu rozpoczęła się w grudniu 2013 r., a jej uroczyste otwarcie miało miejsce w październiku br. Wśród grona najemców obiektu znajdują się firmy State Street oraz Alexander Mann Solutions. Aktualnie trwają prace związane z realizacją III etapu kompleksu, który zaoferuje niemal 36 000 mkw. powierzchni biurowej oraz blisko 3000 mkw. przestrzeni dedykowanej usługom towarzyszącym. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2017 r.

 

Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra