Olivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoINTERBIURO logoKart Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSpectra Development logoTétris Poland logoGłówka Pracuje logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCHB14 logoPRO-INVEST S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBusiness House logoCity Office logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoTorus logoCity Space logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoOnyx Business Point logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLobos Nieruchomości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoLC Corp S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Realizacja Q22 wchodzi w następną fazę

Q22
Q22
Żuraw o wysokości ponad 220 m został usunięty z terenu budowy warszawskiej inwestycji Q22 realizowanej przez Echo Investment.

Żuraw o wysokości ponad 220 m został usunięty z terenu budowy warszawskiej inwestycji Q22 realizowanej przez Echo Investment. Był on jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów znajdujących się na placu, na którym powstaje projekt. Żuraw wykorzystywany był przy pracach konstrukcyjnych od marca 2014 r., dysponował zasięgiem roboczym do 45 metrów, a jego udźwig to 12 ton.

 

 

Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem. Usunięcie żurawia umożliwia nam zakończenie prac elewacyjnych na parterze budynku, a także rozpoczęcie montażu drzwi obrotowych. Poza tym dobiegają końca prace elewacyjne na pozostałych częściach Q22. Jeszcze w lutym planujemy zakończenie prac związanych z głównymi systemami instalacyjnymi i rozpoczęcie rozruchów. Z kolei w marcu chcemy przystąpić do zagospodarowania terenu wokół biurowca – mówi Marek Szymonek, project manager z Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Równolegle z realizacją inwestycji finalizowana jest komercjalizacja biurowca. W Q22 siedziby będą miały takie firmy jak: Deloitte, Allegro ze spółką zależną PayU, Linklaters, William Demant, Vestor Dom Maklerski oraz Citi Handlowy. Zakończenie budowy zaplanowano na początek II kw. br.

 

Q22 realizowany jest w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Zaoferuje przeszło 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Parter budynku będzie zajmować reprezentacyjne przeszklone lobby, natomiast na piętrach od 2. do 14., a także od 18. do 39. znajdą się lokale biurowe. Pozostała część, czyli poziomy 14-17, przeznaczono na funkcje specjalne tj. m.in. centrum konferencyjne, klub fitness czy restauracje. W pięciokondygnacyjnym parkingu podziemnym użytkownicy Q22 będą mogli korzystać z 348 miejsc. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent, z wynikiem 79,1 proc., który jest jednym z najwyższych w tej kategorii wyników w Polsce. Projekt budynku przygotowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Inwestorem i deweloperem budynku jest Echo Investment.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra