Forbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoLC Corp S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoTorus logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoGhelamco Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoEcho Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Space logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoBusiness House logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Kamień węgielny pod gdańskim Argonem

18 marca wmurowano kamień węgielny pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia
18 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia – budynku Argon – który dostarczy na trójmiejski rynek 39 000 mkw. powierzchni najmu.

18 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia – budynku Argon – który dostarczy na trójmiejski rynek 39 000 mkw. powierzchni najmu. Budowa III etapu Alchemii postępuje bardzo sprawnie. Niewątpliwie przyczyniła się do tego łagodna zima, ale też charakter samego budynku, który mimo zdecydowanie większej powierzchni, jest mniej zróżnicowany architektonicznie, niż wcześniejsze. Planowany na ten moment termin zakończenia budowy to koniec III kw. 2017 r., ale niewykluczone, że nastąpi on nieco szybciej – mówi Marcin Frozyna, Kierownik Projektu w firmie Torus będącej deweloperem obiektu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w II poł. 2015 r. Łagodna zimowa aura pozwoliła na prowadzenie intensywnych prac budowlanych w ostatnich miesiącach, dzięki czemu budynek zaczyna już „wyrastać z ziemi”. W tym tygodniu osiągniemy poziom „0”, czyli zakończymy główne prace w części podziemnej i rozpoczniemy realizację części nadziemnej, a osiągnięcie pełni stanu surowego planujemy na październik tego roku. W sierpniu powinny się rozpocząć prace nad elewacją, które potrwają do marca przyszłego roku. Z końcem kwietnia ruszą natomiast roboty instalacyjne na powierzchniach podziemnych – dodaje Marcin Frozyna.

Największy wolnostojący biurowiec w północnej Polsce będzie posiadał 14 kondygnacji. Budynek powstanie na planie litery H, co zapewni doskonałą efektywność wykorzystania powierzchni, a także optymalne oświetlenie. Jego nazwa, podobnie jak wcześniejsze biurowce kompleksu, nawiązuje do pierwiastka chemicznego. Kształt obiektu do wysokości trzeciej kondygnacji będzie stanowić formę pełnego prostopadłościanu, co jest nawiązaniem do części wspólnej charakterystycznej dla I i II etapu inwestycji. Budynek precertyfikowano w systemie LEED na poziomie Platinum. Biurowiec znajdzie się u zbiegu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej, a jego architektonicznym wyróżnikiem będzie „latarnia” – narożnik elewacji od strony skrzyżowania bez jakichkolwiek elementów metalowych i szprosów. Na parterze budynku znajdzie się hol wejściowy do powierzchni biurowych oraz usługi towarzyszące o łącznej powierzchni niemal 2000 mkw. Parking umieszczony zostanie na 4 poziomach – dwóch podziemnych i dwóch nadziemnych.

Za wykonanie stanu surowego obiektu odpowiedzialna jest warszawska firma Modzelewski & Rodek, a za elewację odpowiada firma ELJAKO-AL z Legionowa. Projekt architektoniczny, podobnie jak wszystkich wcześniejszych etapów kompleksu, powstał w pracowni APA Wojciechowski Architekci z Warszawy. W ramach realizacji III etapu inwestycji zaplanowano również roboty drogowe, w tym m.in. budowę prawoskrętu na teren inwestycji od strony ulicy Kołobrzeskiej, jak również remont odcinka pasa jezdni.
 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra