Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoSchüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOnyx Business Point logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCity Office logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoLobos Nieruchomości logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoPRO-INVEST S.A. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoTorus logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOmnitech Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCHB14 logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoLC Corp S.A. logoAluprof S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Kamień węgielny pod gdańskim Argonem

18 marca wmurowano kamień węgielny pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia
18 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia – budynku Argon – który dostarczy na trójmiejski rynek 39 000 mkw. powierzchni najmu.

18 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia – budynku Argon – który dostarczy na trójmiejski rynek 39 000 mkw. powierzchni najmu. Budowa III etapu Alchemii postępuje bardzo sprawnie. Niewątpliwie przyczyniła się do tego łagodna zima, ale też charakter samego budynku, który mimo zdecydowanie większej powierzchni, jest mniej zróżnicowany architektonicznie, niż wcześniejsze. Planowany na ten moment termin zakończenia budowy to koniec III kw. 2017 r., ale niewykluczone, że nastąpi on nieco szybciej – mówi Marcin Frozyna, Kierownik Projektu w firmie Torus będącej deweloperem obiektu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w II poł. 2015 r. Łagodna zimowa aura pozwoliła na prowadzenie intensywnych prac budowlanych w ostatnich miesiącach, dzięki czemu budynek zaczyna już „wyrastać z ziemi”. W tym tygodniu osiągniemy poziom „0”, czyli zakończymy główne prace w części podziemnej i rozpoczniemy realizację części nadziemnej, a osiągnięcie pełni stanu surowego planujemy na październik tego roku. W sierpniu powinny się rozpocząć prace nad elewacją, które potrwają do marca przyszłego roku. Z końcem kwietnia ruszą natomiast roboty instalacyjne na powierzchniach podziemnych – dodaje Marcin Frozyna.

Największy wolnostojący biurowiec w północnej Polsce będzie posiadał 14 kondygnacji. Budynek powstanie na planie litery H, co zapewni doskonałą efektywność wykorzystania powierzchni, a także optymalne oświetlenie. Jego nazwa, podobnie jak wcześniejsze biurowce kompleksu, nawiązuje do pierwiastka chemicznego. Kształt obiektu do wysokości trzeciej kondygnacji będzie stanowić formę pełnego prostopadłościanu, co jest nawiązaniem do części wspólnej charakterystycznej dla I i II etapu inwestycji. Budynek precertyfikowano w systemie LEED na poziomie Platinum. Biurowiec znajdzie się u zbiegu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej, a jego architektonicznym wyróżnikiem będzie „latarnia” – narożnik elewacji od strony skrzyżowania bez jakichkolwiek elementów metalowych i szprosów. Na parterze budynku znajdzie się hol wejściowy do powierzchni biurowych oraz usługi towarzyszące o łącznej powierzchni niemal 2000 mkw. Parking umieszczony zostanie na 4 poziomach – dwóch podziemnych i dwóch nadziemnych.

Za wykonanie stanu surowego obiektu odpowiedzialna jest warszawska firma Modzelewski & Rodek, a za elewację odpowiada firma ELJAKO-AL z Legionowa. Projekt architektoniczny, podobnie jak wszystkich wcześniejszych etapów kompleksu, powstał w pracowni APA Wojciechowski Architekci z Warszawy. W ramach realizacji III etapu inwestycji zaplanowano również roboty drogowe, w tym m.in. budowę prawoskrętu na teren inwestycji od strony ulicy Kołobrzeskiej, jak również remont odcinka pasa jezdni.
 

Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
mantra