AWIM Grupa Inwestycyjna logoLobos Nieruchomości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKwiaty dla biura logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcho Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOnyx Business Point logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoArchicom logoPartner Capital Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGhelamco Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoCHB14 logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDorbud S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLC Corp S.A. logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGTV Lighting logoOmnitech Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

State Street z nowym biurem w gdańskiej Alchemii

Nowe biuro firmy zajmuje ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowiej w kompleksie Alchemia
22 marca br. w gdańskim kompleksie Alchemia uroczyście otwarto nowe biuro światowego lidera branży finansowej, firmy State Street.

22 marca br. w gdańskim kompleksie Alchemia uroczyście otwarto nowe biuro światowego lidera branży finansowej, firmy State Street. Na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy zatrudniliśmy w Gdańsku 200 osób, a do końca roku planujemy osiągnąć poziom 600 pracowników. Rozwój naszego nowego biura jest niezwykle dynamiczny, co potwierdza, że wybór tej lokalizacji był bardzo dobrą decyzją. Nasze plany związane z rozwojem w Gdańsku są jednak znacznie poważniejsze i zakładają możliwość docelowego zatrudnienia ponad 1200 osób w ciągu najbliższych 2-3 lat – powiedział Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Bank Polska.

 

Bardzo się cieszymy, że firma State Street, największy do tej pory najemca Alchemii, tak dobrze się rozwija. Dowodzi to ogromnego potencjału aglomeracji, przede wszystkim w zakresie dostępności wykwalifikowanych pracowników na rynku. Nie bez znaczenia jest też zapewne jakość życia w Trójmieście, na którą coraz większą uwagę zwracają zarówno gotowi do relokacji pracownicy, jak również inwestorzy – mówi Maciej Brożek, pełnomocnik ds. Rozwoju w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.

 

Nowe biuro firmy znajduje się w II etapie wielofunkcyjnej inwestycji Alchemia. Zajmuje ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej – cała wieża Titanium. Pomieszczenie biurowe należące do State Street posiadają wiele udogodnień dla pracowników, tj. wewnętrzna kantyna (restauracja biurowa), strefa relaksu z piłkarzykami czy innymi grami zespołowymi.

 

Alchemia jest wielofunkcyjnym kompleksem biznesowym powstającym w Gdańsku. I etap projektu, który oddano w grudniu 2013 r., dostarczył na rynek 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Działa tutaj centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami, saunami, klubem fitness i halą sportową. Z kolei II etap, oferujący 22 000 mkw., składa się z dwóch wież biurowych (o nazwach Ferrum i Titanium) znajdujących się na wspólnej, czterokondygnacyjnej podstawie. Realizacja II etapu rozpoczęła się w grudniu 2013 r., a jej uroczyste otwarcie miało miejsce w październiku 2015 r. Na najem powierzchni w obiekcie zdecydowały się takie firmy jak State Street, Wipro IT Services oraz Alexander Mann Solutions. Aktualnie trwają prace związane z realizacją III etapu kompleksu, który zaoferuje niemal 36 000 mkw. powierzchni biurowej oraz blisko 3000 mkw. przestrzeni dedykowanej usługom towarzyszącym. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2017 r. Projektantem całego kompleksu Alchemia jest pracowania APA Wojciechowski Architekci z Warszawy. 

 

Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra