Giant

Pierwszy biurowiec klasy AA na białostockim rynku

Świętojańska Office Building
Już w kwietniu ma się zakończyć realizacja 5-kondygnacyjnego biurowca Świętojańska Office Building, położonego przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta al. Branickiego.

Już w kwietniu ma się zakończyć budowa 5-kondygnacyjnego biurowca Świętojańska Office Building, położonego przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Białegostoku – al. Branickiego. Inwestycja jest realizowana przez firmę Rent. Budynek o powierzchni całkowitej ok. 8000 mkw. został zaprojektowany z myślą o potrzebach najemców głównie z sektora nowoczesnych usług biznesowych (Business Process Outsourcing), usług wspólnych (Shared Services Center) oraz technologii informatycznych (Information Technology).  

Projekt biurowca stworzyli światowej sławy architekci Jacek i Halina Wiewióra, którzy pracują w amerykańskim biurze architektonicznym BLT Architects. W projekt zaangażowana była także znana białostocka firma architektoniczna Kubatura. Efektem współpracy projektantów jest budynek, którego bryła została podzielona na dwie połączone strefy. Pierwsza część przyległa do ul. Świętojańskiej, to prostopadłościan, którego ostatnie piętro jest przeszklonym pawilonem. Z kolei druga, większa strefa (całkowicie przeszklona) umiejscowiona jest równolegle do al. Branickiego i rzeki Białej.

Świętojańska Office Building cechuje się również dobrą lokalizacją. Inwestycja biurowa znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu Branickich, urzędów (Urząd Skarbowy, Urząd Miejski, Urząd Wojewódzki), sądów (Sąd Apelacyjny, Sąd Gospodarczy), wyższych uczelni (Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Białostocki), Centrum Handlowym Alfa, Galerii Arsenal  

W galerii poniżej znajdują się najnowsze zdjęcia inwestycji. 


1.0
Napisz pierwszy komentarz