ALLCON INVESTMENT logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDorbud S.A. logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTorus logoEcophon Saint-Gobain logoSawig Invest Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoWOMAK HOLDING logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Space logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoHexagon logoBusiness House logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCHB14 logoINTERBIURO logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTriGranit Corporation logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Debiut EPP na dwóch giełdach

(fot. pixabay.com)
(fot. pixabay.com)
Echo Polska Properties (EPP) wchodzi na giełdy papierów wartościowych. Już w sierpniu br. spółka zadebiutuje na giełdzie w Luksemburgu, a miesiąc później w Johannesburgu.

Echo Polska Properties (EPP) jest spółką stanowiącą własność Echo Investment SA oraz południowoafrykańskiego funduszu Redefine Properties. Celem wejścia EPP na giełdy w Johannesburgu i Luksemburgu jest zapewnienie większego dostępu do kapitału oraz zagwarantowanie obecnym i przyszłym akcjonariuszom możliwości zainwestowania na dynamicznym i wysoce atrakcyjnym rynku – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

Wartość portfela aktywów EPP na dzień 30 czerwca 2016 r. określana była na 1,2 mld. euro (z czago nieruchomości handlowe stanowią 78 proc.). Aktualnie EPP posiada sześć nieruchomości biurowych i 10 nieruchomości handlowych, których łączna powierzchnia najmu brutto wynosi 446 400 mkw.  Budynki te wybudowane zostały  przez Echo Investment w największych miastach Polski. EPP posiada także prawo pierwokupu od Echo Investment kolejnych siedmiu nieruchomości (projekty te mają być ukończone w latach 2016-2018) oraz także prawo do 25 proc. zysków ze sprzedaży tych obiektów.

Wprowadzenie EPP na giełdy w Luksemburgu i Johannesburgu to doskonały sposób na wzmocnienie naszego partnera, zwiększenie jego możliwości kupowania od Echo Investment kolejnych inwestycji oraz współinwestowania z nami. Dla Echo Investment to także dodatkowy, pozytywny czynnik, który pozwoli nam dalej rozwijać biznes i stać się klasycznym deweloperem, skupionym na budowaniu nieruchomości o wysokim standardzie – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Redefine Properties Limited to południowo afrykański REIT, który wchodzi w skład indeksu TOP 40 giełdy w Johannesburgu.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra