Aluprof S.A. logoLC Corp S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoArchicom logoOnyx Business Point logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoOmnitech Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGłówka Pracuje logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoSchüco International Polska logoBusiness House logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoKart Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Office logoTétris Poland logoGhelamco Poland logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPRO-INVEST S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCHB14 logoAgrobex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKwiaty dla biura logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Debiut EPP na dwóch giełdach

(fot. pixabay.com)
(fot. pixabay.com)
Echo Polska Properties (EPP) wchodzi na giełdy papierów wartościowych. Już w sierpniu br. spółka zadebiutuje na giełdzie w Luksemburgu, a miesiąc później w Johannesburgu.

Echo Polska Properties (EPP) jest spółką stanowiącą własność Echo Investment SA oraz południowoafrykańskiego funduszu Redefine Properties. Celem wejścia EPP na giełdy w Johannesburgu i Luksemburgu jest zapewnienie większego dostępu do kapitału oraz zagwarantowanie obecnym i przyszłym akcjonariuszom możliwości zainwestowania na dynamicznym i wysoce atrakcyjnym rynku – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

Wartość portfela aktywów EPP na dzień 30 czerwca 2016 r. określana była na 1,2 mld. euro (z czago nieruchomości handlowe stanowią 78 proc.). Aktualnie EPP posiada sześć nieruchomości biurowych i 10 nieruchomości handlowych, których łączna powierzchnia najmu brutto wynosi 446 400 mkw.  Budynki te wybudowane zostały  przez Echo Investment w największych miastach Polski. EPP posiada także prawo pierwokupu od Echo Investment kolejnych siedmiu nieruchomości (projekty te mają być ukończone w latach 2016-2018) oraz także prawo do 25 proc. zysków ze sprzedaży tych obiektów.

Wprowadzenie EPP na giełdy w Luksemburgu i Johannesburgu to doskonały sposób na wzmocnienie naszego partnera, zwiększenie jego możliwości kupowania od Echo Investment kolejnych inwestycji oraz współinwestowania z nami. Dla Echo Investment to także dodatkowy, pozytywny czynnik, który pozwoli nam dalej rozwijać biznes i stać się klasycznym deweloperem, skupionym na budowaniu nieruchomości o wysokim standardzie – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Redefine Properties Limited to południowo afrykański REIT, który wchodzi w skład indeksu TOP 40 giełdy w Johannesburgu.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra