GTV Lighting logoHAVRE Sp. z o.o. logoKontor logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoOlivia Business Centre logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoINTERBIURO logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Debiut EPP na dwóch giełdach

(fot. pixabay.com)
(fot. pixabay.com)
Echo Polska Properties (EPP) wchodzi na giełdy papierów wartościowych. Już w sierpniu br. spółka zadebiutuje na giełdzie w Luksemburgu, a miesiąc później w Johannesburgu.

Echo Polska Properties (EPP) jest spółką stanowiącą własność Echo Investment SA oraz południowoafrykańskiego funduszu Redefine Properties. Celem wejścia EPP na giełdy w Johannesburgu i Luksemburgu jest zapewnienie większego dostępu do kapitału oraz zagwarantowanie obecnym i przyszłym akcjonariuszom możliwości zainwestowania na dynamicznym i wysoce atrakcyjnym rynku – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

Wartość portfela aktywów EPP na dzień 30 czerwca 2016 r. określana była na 1,2 mld. euro (z czago nieruchomości handlowe stanowią 78 proc.). Aktualnie EPP posiada sześć nieruchomości biurowych i 10 nieruchomości handlowych, których łączna powierzchnia najmu brutto wynosi 446 400 mkw.  Budynki te wybudowane zostały  przez Echo Investment w największych miastach Polski. EPP posiada także prawo pierwokupu od Echo Investment kolejnych siedmiu nieruchomości (projekty te mają być ukończone w latach 2016-2018) oraz także prawo do 25 proc. zysków ze sprzedaży tych obiektów.

Wprowadzenie EPP na giełdy w Luksemburgu i Johannesburgu to doskonały sposób na wzmocnienie naszego partnera, zwiększenie jego możliwości kupowania od Echo Investment kolejnych inwestycji oraz współinwestowania z nami. Dla Echo Investment to także dodatkowy, pozytywny czynnik, który pozwoli nam dalej rozwijać biznes i stać się klasycznym deweloperem, skupionym na budowaniu nieruchomości o wysokim standardzie – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Echo Investment to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Redefine Properties Limited to południowo afrykański REIT, który wchodzi w skład indeksu TOP 40 giełdy w Johannesburgu.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra