Kinnarps nowy

Biznes biegnie, by pomóc

4 września w siedmiu miastach Polski odbędzie się charytatywny bieg Poland Business Run
4 września w siedmiu miastach Polski odbędzie się charytatywny bieg Poland Business Run
W najbliższą niedzielę w siedmiu miastach Polski odbędzie się charytatywny bieg Poland Business Run. Weźmie w nim udział ok. 17 tys. pracowników, którzy pobiegną by pomóc osobom po amputacji kończyn.

Z roku na rok rośnie zaangażowanie biznesu w działalność charytatywną. Obecnie poza finansowym wsparciem coraz częściej jest to też aktywny udział w różnych inicjatywach. W zeszłym roku w Poland Business Run udział wzięło ponad 13,6 tys. biegaczy, a w tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 17 tys. osób.

 

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy, który odbędzie się 4 września w siedmiu miastach w Polsce. Spodziewamy się około 17 tys. biegaczy. Ideą biegu jest pomoc osobom, które zostały poddane amputacjom kończyn na skutek różnych zdarzeń losowych, chorób lub wypadków – mówi agencji Newseria Andrzej Wydrychiewicz, vice president z warszawskiego biura banku Goldman Sachs, sponsora i organizatora inicjatywy.

 

Bieg odbędzie się w siedmiu miastach: w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i po raz pierwszy w Gdańsku. Do biegu firmy wystawiają pięcioosobowe sztafety. Dla przykładu w warszawskiej edycji biegacze do pokonania mają w sumie 21 km, czyli po 4,2 km na osobę.

 

Według organizatorów inicjatywa Poland Business Run przynosi korzyści wszystkim stronom. Przede wszystkim pozwala ona na sfinansowanie zakupu nowoczesnych protez, zajęć rehabilitacyjnych czy pomocy psychologów dla osób po amputacji kończyn. Korzyści z tego typu akcji wynikają także dla samych biegaczy. Bieganie pozwala na promowanie zdrowego trybu życia. W ten sposób zachęcamy osoby spędzające dużo czasu na co dzień za biurkiem do aktywności fizycznej. Dodatkowo forma sztafety pozwala na zbudowanie ducha zespołu i zwiększenia zaangażowania poszczególnych osób. Biznesowy charakter biegu pozwala także na sportową rywalizację firm konkurujących ze sobą na co dzień na otwartym rynku – mówi agencji Newseria Andrzej Wydrychiewicz.

 

Tegoroczna edycja jest piątą z kolei. W zeszłym roku organizatorzy w całej Polsce zebrali ponad 1 mln zł. W 2014 r. kwota ta wyniosła nieco ponad 750 tys. zł i pozwoliła na zakup 24 protez. Z kolei do 30 sierpnia br. z opłat startowych udało się zebrać kwotę niemal 894 tys. zł.

 

W obecnych warunkach funkcjonowania sektora pozarządowego tylko przy wsparciu biznesu jesteśmy w stanie nieść pomoc. Taka współpraca biznesu i organizacji charytatywnych daje obopólne korzyści – uczymy się od siebie nawzajem, osiągając razem znacznie więcej, aniżeli działając w pojedynkę. Uczymy się także pokonywania własnych ograniczeń, co jest niezwykle istotne, aby móc skutecznie pomóc drugiemu człowiekowi – mówi Patrycja Plewka, prezes fundacji AMP Active skupiającej się na pomocy osobom po amputacjach.

 

Organizacją biegu Poland Business Run zajmuje się fundacja Poland Business Run. Jest ona wydzielona z Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Dzięki sześciu poprzednim edycjom udało się pomóc ponad 60 osobom.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz