GTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoINTER-BUD logoCity Space logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPodium Investment logoKwiaty dla biura logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoRIS Kotes logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Znamy „Obiekt Roku w systemach ALUPROF”

Znani są już laureaci konkursu architektonicznego „Obiekt Roku w systemach ALUPROF”. Zostali oni zaprezentowani podczas uroczystej Gali. Wydarzenie poprzedziła I Międzynarodowa Konferencja „Systemy aluminiowe w architekturze miast przyszłości”.

Pierwszą nagrodę wysokości 50 000 zł zdobył budynek Royal Wilanów zaprojektowany w pracowni JEMS Architekci. Drugie miejsce i nagrodę wysokości 30 000 zł zdobyła bryła X2 Boutique Office projektu Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury. Wyróżnienie za trzecie miejsce i nagrodę 15 000 zł otrzymała obiekt Quattro Business Park Five autorstwa biura architektonicznego Kuryłowicz&Associates. Laureaci zostali zaprezentowani na uroczystej Gali w Hotelu Warszawianka w Jachrance pod Warszawą. Uczestnicy tego wydarzenia mogli podziwiać również występ Nataszy Urbańskiej i Teatru Buffo. Galę poprzedzila I Międzynarodowa Konferencja „Systemy aluminiowe w architekturze miast przyszłości”

Idea plebiscytu to promocja współczesnej architektury, a także stworzenie panelu do obrad na temat aktualnych trendów w projektach i realizacjach architektonicznych. Konkurs adresowany był do pracowni architektonicznych lub samodzielnych architektów, którzy sięgnęli w pracy po rozwiązania zaproponowane przez firmę ALUPROF. Laureaci byli wybierani w trzech etapach. Początkowo organizatorzy wyłoni 50 prac, z których 10 zostało zakwalifikowanych do ścisłego finału. Spośród nich jury wybrało trzy zwycięskie bryły. 

Wybór zwycięskiego projektu poprzedzała gruntowna ocena szeregu czynników: w znacznej mierzę tego w jaki sposób w danej realizacji wykorzystano systemy aluminiowe ALUPROF. Mamy nadzieję, że dzięki konkursowi poszerzy się wiedza na temat funkcjonalności systemów aluminiowych w budownictwie – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager firmy ALUPROF. 

Kapituła konkursu poszerzyła pulę prac, które przeszły do drugiego etapu. Ze względu na wysoki poziom nadesłanych projektów wyróżnionych zostało aż 13 brył. Poza trzema zwycięskimi projektami są to jeszcze: Centrum Kogresowe ICE w Krakowie, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Dominikański we Wrocławiu, Ericpol Software Pool w Łodzi, Hotel Puro w Poznaniu, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Nowy Świat 2.0. w Warszawie, Proximo w Warszawie, Ratusz dzielnicy Wilanów oraz UBIQ 34 w Poznaniu. Ponadto „Wyróżnienie Internautów” otrzymał architekt, którego realizacja zyskała najwięcej głosów w elektronicznym głosowaniu na stronie konkursowej. Każdy z głosujących, który trafnie przewidział wyniki konkursu i oddał głos na zwycięski obiekt otrzymał nagrodę rzeczową od firmy ALUPROF. 

Galę poprzedziła I Międzynarodowa Konferencja „Systemy aluminiowe w architekturze miast przyszłości”.  Została ona skierowana do środowiska architektów. Program konferencji obejmował aktualne i ważne dla branży zagadnienia. W dyskusji wzięli udział zarówno reprezentanci środowiska akademickiego, jak i  praktycy, tj. przedstawiciele pracowni projektowych.


0.0
Tagi: Aluprof
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra