Rozwój opolskiego oddziału Capgemini

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Firma Capgemini Polska sp. z oo przeprowadziła się do nowego biura w Opolu. Mieści się ono w kompleksie Office Centre Opole. Nowa lokalizacja związana jest z kolejnym etapem rozwoju firmy.

Rozwój Capgemini w naszym mieście jest najlepszą rekomendacją i potwierdzeniem dobrego klimatu dla biznesu w Opolu. Mamy duży potencjał i cieszymy się, że jest on dostrzegalny. Powstają kolejne, wysokiej klasy biurowce i tym samym wypełniamy warunki konieczne do dalszego rozwoju tej branży w mieście – komentuje Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.  

Capgemini Polska sp. z oo należy do Grupy Capgemini, jednego z największych światowych dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych. Założone w Opolu 4 lata temu centrum ciągle prowadzi procesy rekrutacyjne oraz różne inicjatywy na rzecz wspierania lokalnych talentów. W związku z rozwojem firma zdecydowała się na przeprowadzkę do nowego biura. Opolski zespół Capgemini stanowi część dywizji Cloud Infrastructure Services, która odpowiedzialna jest za obsługę zdalnego wsparcia technicznego i zarządzania infrastrukturą informatyczną. 

Z Opola realizujemy wsparcie infrastruktury informatycznej oraz projekty technologiczne dla klientów głównie z niemieckojęzycznych państw europejskich. Obsługujemy największe firmy logistyczne, transportowe oraz reprezentujące sektor motoryzacyjny, telekomunikacyjny i media. Nasze centrum ciągle rośnie. Zatrudniamy nowe osoby, poszerzamy zakres dostarczanych usług oraz zdobywamy kolejnych klientów. Cztery lata temu w opolskim Centrum Capgemini wspieraliśmy podstawowe usługi związane z infrastrukturą IT. Obecnie koncentrujemy się na rozwijaniu procesów informatycznych klientów oraz oferujemy usługi z obszaru zarządzania strukturami rozproszonymi oraz usługi dostarczane w modelu chmurowym. Równocześnie opolskie centrum poszerza zakres języków obcych, w których na co dzień działa – poza niemieckim, prowadzi projekty również w języku angielskim i niderlandzkim – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor zarządzający Cloud Infrastructure Services Eastern Europe, Capgemini. 

Opolski oddział Capgemini aktywnie działa na rzecz wspierania talentów, czyli studentów, absolwentów i specjalistów rozpoczynających swoją karierę w sektorze IT. Firma współpracuje z lokalnymi uczelniami, szkołami językowymi oraz liceami, przygotowuje różnorodne projekty itd. Capgemini w ramach współpracy z Uniwersytetem Opolskim i Politechniką Opolską, realizuje również serię warsztatów i wykładów.

W Capgemini realizujemy Program Ambasador, czyli projekt płatnych praktyk dla studentów, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy korporacyjnej oraz reprezentować nas na swojej macierzystej uczelni. Realizujemy też autorski program Clic’kaj po niemiecku. W ramach tej inicjatywy uczestnicy biorą udział w intensywnym dwumiesięcznym kursie nauki niemieckiego i jednocześnie zdobywają doświadczenie zawodowe w ramach umowy o pracę – tłumaczy Gabriela Plencler-Borecka, specjalistka od Employer Brandingu w Capgemini. 


0.0
Tagi: Capgemini
Napisz pierwszy komentarz