Fabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAluprof S.A. logoCity Office logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoPRO-INVEST S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoOnyx Business Point logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoSchüco International Polska logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArchicom logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTorus logoINTERBIURO logoCHB14 logoNowy Styl Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Forum 76. Business Centre z nowym właścicielem

Kompleks biurowy Forum 76. Business Centre w Łodzi.
Kompleks biurowy Forum 76. Business Centre w Łodzi.
Należący wcześniej do Virako obiekt Forum 76. Business Centre został nabyty przez fundusz inwestycyjny z Londynu. To jedna z największych transakcji na łódzkim rynku biurowym.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zamknięcia transakcji, która nie tylko umacnia pozycję Virako, jako wiodącego dewelopera nowoczesnych powierzchni biurowych w Łodzi, ale także niewątpliwie przyspiesza realizację kolejnych projektów. Jesteśmy przekonani, iż budynek biurowy Forum 76 spełni wszystkie oczekiwania nowego właściciela. Jednocześnie cieszymy się, że jest to jedna z ważniejszych transakcji w ostatnim czasie na rynku biurowym w Łodzi, która pozycjonuje nasze miasto, jako atrakcyjne dla rynków kapitałowych — mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

Forum 76. Business Centre to nowoczesny budynek klasy A. Jest to 7-kondygnacyjny obiekt, który oferuje blisko 7900 mkw. powierzchni biurowo - usługowej brutto oraz ponad 100 miejsc postojowych. Położony jest on w centrum Łodzi, przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego. Wśród najemców obiektu znajdują się takie firmy jak: Deloitte, Airbus, Magellan, Bank Zachodni WBK, Bank Millennium, Bank BGŻ oraz BNP Paribas SA. W zakończonym procesie certyfikacji wg standardów BREEAM uzyskał on ocenę bardzo dobrą w kategoriach Asset oraz Building Management. Kompleks Forum 76 dwukrotnie otrzymał także tytuł Biurowca Roku 2012 i 2014 w plebiscycie Eurobuild Awards.

Transakcja sprzedaży Forum 76 pokazuje rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych nowoczesnymi biurowcami zlokalizowanymi w miastach regionalnych, które gwarantują stabilny dochód z najmu generowany przez renomowanych najemców. Przewidujemy, że łódzki rynek nieruchomości komercyjnych będzie charakteryzował się dalszym wzrostem płynności oraz popytu ze strony międzynarodowych firm poszukujących powierzchni biurowej, czyniąc z Łodzi, w perspektywie najbliższych kilku lat, jeden z najważniejszych ośrodków inwestycyjnych Polski — mówi Piotr Mirowski, partner, szef Działu Doradztwa Inwestycyjnego w Colliers International.

Virako sp. z oo. to łódzka spółka deweloperska, która inwestuje w projekty biurowe. Obecna jest ona na rynku od 2000 r. Podczas transakcji fundusz inwestycyjny z Londynu wspierany był przez firmę doradczą Colliers International. Z kolei sprzedającego wspierała kancelaria prawna Dentons. 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra