bcb wrzesień 2020

Najemcy dzielą się samochodami

Skanska Property  oferuje car sharing dla swoich najemców.
Skanska Property oferuje car sharing dla swoich najemców.
Skanska Property Poland wprowadziła usługę SwopCar dla najemców swojego budynku biurowego Atrium 2 w Warszawie. Usługę umożliwiającą użytkowanie pojazdów firmowych przez wielu kierowców w Polsce wdrożyła firma LeasePlan.

SwopCar polega na zarządzaniu pojazdami bez dedykowanego użytkownika. Klient dostaje do dyspozycji system rezerwacyjny, który umożliwia rezerwację wybranego samochodu przez pracowników jego firmy. SwopCar umożliwia firmom dzielenie na ich żądanie pojazdów wśród pracowników. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby mobilności personelu przy jednoczesnej optymalizacji wydatków firmy na utrzymanie firmowych pojazdów.

Opracowaliśmy usługę SwopCar, by zaspokoić stale rosnący popyt na rozwiązania zapewniające użytkownikom mobilność. Z naszych doświadczeń wynika, że średnio 30 proc. pracowników w firmach ma do dyspozycji samochód służbowy. Pozostali, czyli ok 70 proc. używa aut prywatnych lub transportu publicznego. Potrzeba zapewnienia mobilności wszystkim pracownikom jest wynikiem tendencji rynkowych, z jednej strony intensywnej urbanizacji i pracy na  urządzeniach mobilnych z dowolnego miejsca, a z drugiej rosnącej eko świadomości. Na podstawie tych trendów można przewidzieć zmiany w branży leasingowej – usługi dotąd zorientowane na pojazdy zamieniają orientację na użytkownika, kierowcę – mówi Artur Sulewski, dyrektor ds. handlowych LeasePlan Fleet Management. 

Skanska Property Poland jako pierwsza zdecydowała się na skorzystanie z usługi car sharingu. Firma samochody oddała do dyspozycji wszystkich najemców biurowca Atrium 2 w Warszawie. Na samochody SwopCar zostały wybrane dwa BMW i3. 

Chcieliśmy po raz pierwszy zaproponować naszym partnerom, którzy wybrali nasz budynek biurowy, możliwość wypożyczenia samochodu, dedykowanego wszystkim pracującym w budynku Atrium 2. Jest to kolejny krok w naszym rozumieniu zrównoważonego rozwoju, ponieważ oferujemy dwa samochody w pełni ładowane energią z odnawialnych źródeł. Korzystając z usługi SwopCar, udostępniamy łatwe rozwiązanie osobom, które zastanawiają się czy jechać do pracy samochodem, bo mają w ciągu dnia spotkania służbowe poza biurem. Dzięki samochodom elektrycznym mogą korzystać z ekologicznego pojazdu, zarezerwowanego wcześniej za pomocą aplikacji mobilnej – Adam Targowski, menadżer ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Property Poland.

SwopCar jest samoobsługową platformą do rezerwacji pojazdu firmowego na potrzeby służbowe lub prywatne. Za pomocą aplikacji on-line (przygotowanej na iOS i Android) uprawniony pracownik uzyskuje dostęp do platformy rezerwacji samochodu, dzięki czemu może sprawdzić dostępność pojazdu i odpowiednio zaplanować swoją podróż. Rezerwację potwierdza mail, po którym można rozpocząć podróż. Samochód otwiera wirtualny klucz pobierany z aplikacji. Po zakończeniu podróży wystarczy odstawić samochód w to samo miejsce, z którego został odebrany i zamknąć za pomocą aplikacji. Usługa SwopCar bazuje na doświadczeniu LeasePlan w carsharingu korporacyjnym. Usługa pilotowana była początkowo w Holandii i Luksemburgu, a w ciągu najbliższych miesięcy wprowadzona będzie na całym świecie. W Polsce jest dostępna od września. 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz