BC INVESTMENTS sp z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCHB14 logoLobos Nieruchomości logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGłówka Pracuje logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoTorus logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcho Investment logoKart Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoUNIMOR Development S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCity Office logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoTętnowski Development Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska zaprasza na spacer w przyszłość

Skanska US testuje hologram biurowca 2+U w Seattle.
Skanska otworzy pierwszą w Polsce i Europie innowacyjną salę doświadczeń tzw. mieszanej rzeczywistości. Wykorzystując cyberokulary firma zaprezentuje hologram znajdującego się w trakcie budowy kompleksu Generation Park.

W pierwszym kwartale przyszłego roku w Warszawie Skanska otworzy salę doświadczeń tzw. mieszanej rzeczywistości. Sala powstanie przy Rondzie Daszyńskiego. Firma zaprezentuje hologram budowanego kompleksu Generation Park wykorzystując cyberokulary Microsoft HoloLens. Jest to pierwsze komercyjne wykorzystanie technologii HoloLens w Europie. Zaprosimy na krótki spacer w przyszłość. Będzie można obejść cały kompleks dookoła, przespacerować się między budynkami i poczuć atmosferę miejsca – zapowiada Renata Nowakowska, menedżer ds. innowacji Skanska Property Poland. 


Okulary HoloLens pozwalają wyświetlić dowolne multimedialne treści w postaci hologramów, czyli trójwymiarowych obrazów widocznych na wyciągnięcie ręki. Po założeniu okularów w tym samym miejscu, w którym fizycznie przebywamy możemy zobaczyć np. budynek biurowy. To przykład tzw. mieszanej rzeczywistości (mixed reality), która łączy doświadczenia świata realnego z wirtualnym.

 

W sali doświadczeń będzie można obejrzeć bryłę Generation Park, usłyszeć dźwięki Woli, „przespacerować się” po okolicy i doświadczyć przestrzeni między budynkami. Naszych gości przeniesiemy też na dach wieży, żeby mogli zobaczyć panoramę miasta z tarasu. Na taką skalę nikt nie umożliwiał do tej pory kontaktu z budynkiem, który jeszcze nie został oddany do użytku. Przeniesiemy się do przestrzeni wirtualnej, pozostając jednocześnie w kontakcie z tym, co się dzieje tu i teraz – mówi Renata Nowakowska.

 

Hologram Generation Park przygotowuje we współpracy ze Skanska agencja produkcyjna Studio 216. Skanska Property Poland korzysta z doświadczeń amerykańskiej spółki Skanska, która już otworzyła centrum doświadczeń i w tej technologii zbudowała hologram budynku biurowego 2+U w Seattle. 


Technologia HoloLens jest dziś na wczesnym etapie rozwoju. Za 5 lat stanie się standardem i będziemy mogli w ten sposób zapraszać naszych klientów do wnętrz budynków, regulować natężenie światła, wspólnie aranżować biura, dobierać kolor elewacji czy projektować otwarte place wokół inwestycji. HoloLens to tylko jeden z przykładów technologii, nad którymi pracujemy. Widzimy duży potencjał w rozwiązaniach, które wykorzystują rozszerzoną rzeczywistość. Wiemy, że staną się podstawą naszej pracy nie tylko w kontakcie z klientem, ale i posłużą do wymiany wiedzy czy projektowania. Cały biznes i to, jak pracujemy znajdują się aktualnie na progu technologicznej transformacji. Jesteśmy w samym centrum tych wydarzeń – dodaje Renata Nowakowska.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra