AWIM Grupa Inwestycyjna logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBREMA Sp. z.o.o. logoALLCON INVESTMENT logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoSchüco International Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHexagon logoEcophon Saint-Gobain logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDorbud S.A. logoEcho Investment logoArchicom logoTriGranit Corporation logoSawig Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoPRO-INVEST S.A. logoCHB14 logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWOMAK HOLDING logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska zaprasza na spacer w przyszłość

Skanska US testuje hologram biurowca 2+U w Seattle.
Skanska otworzy pierwszą w Polsce i Europie innowacyjną salę doświadczeń tzw. mieszanej rzeczywistości. Wykorzystując cyberokulary firma zaprezentuje hologram znajdującego się w trakcie budowy kompleksu Generation Park.

W pierwszym kwartale przyszłego roku w Warszawie Skanska otworzy salę doświadczeń tzw. mieszanej rzeczywistości. Sala powstanie przy Rondzie Daszyńskiego. Firma zaprezentuje hologram budowanego kompleksu Generation Park wykorzystując cyberokulary Microsoft HoloLens. Jest to pierwsze komercyjne wykorzystanie technologii HoloLens w Europie. Zaprosimy na krótki spacer w przyszłość. Będzie można obejść cały kompleks dookoła, przespacerować się między budynkami i poczuć atmosferę miejsca – zapowiada Renata Nowakowska, menedżer ds. innowacji Skanska Property Poland. 


Okulary HoloLens pozwalają wyświetlić dowolne multimedialne treści w postaci hologramów, czyli trójwymiarowych obrazów widocznych na wyciągnięcie ręki. Po założeniu okularów w tym samym miejscu, w którym fizycznie przebywamy możemy zobaczyć np. budynek biurowy. To przykład tzw. mieszanej rzeczywistości (mixed reality), która łączy doświadczenia świata realnego z wirtualnym.

 

W sali doświadczeń będzie można obejrzeć bryłę Generation Park, usłyszeć dźwięki Woli, „przespacerować się” po okolicy i doświadczyć przestrzeni między budynkami. Naszych gości przeniesiemy też na dach wieży, żeby mogli zobaczyć panoramę miasta z tarasu. Na taką skalę nikt nie umożliwiał do tej pory kontaktu z budynkiem, który jeszcze nie został oddany do użytku. Przeniesiemy się do przestrzeni wirtualnej, pozostając jednocześnie w kontakcie z tym, co się dzieje tu i teraz – mówi Renata Nowakowska.

 

Hologram Generation Park przygotowuje we współpracy ze Skanska agencja produkcyjna Studio 216. Skanska Property Poland korzysta z doświadczeń amerykańskiej spółki Skanska, która już otworzyła centrum doświadczeń i w tej technologii zbudowała hologram budynku biurowego 2+U w Seattle. 


Technologia HoloLens jest dziś na wczesnym etapie rozwoju. Za 5 lat stanie się standardem i będziemy mogli w ten sposób zapraszać naszych klientów do wnętrz budynków, regulować natężenie światła, wspólnie aranżować biura, dobierać kolor elewacji czy projektować otwarte place wokół inwestycji. HoloLens to tylko jeden z przykładów technologii, nad którymi pracujemy. Widzimy duży potencjał w rozwiązaniach, które wykorzystują rozszerzoną rzeczywistość. Wiemy, że staną się podstawą naszej pracy nie tylko w kontakcie z klientem, ale i posłużą do wymiany wiedzy czy projektowania. Cały biznes i to, jak pracujemy znajdują się aktualnie na progu technologicznej transformacji. Jesteśmy w samym centrum tych wydarzeń – dodaje Renata Nowakowska.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra