Giant

Yareal wybuduje biurowiec dla banku

Nowa siedziba BGŻ BNP Paribas
Nowa siedziba BGŻ BNP Paribas - widok od ul. Kasprzaka (wizualizacja)
Firma Yareal Polska została wybrana na wykonawcę nowej siedziby banku BGŻ BNP Paribas w Warszawie. Budynek ma zostać ukończony w I połowie 2020 r. Siedziba banku będzie spełniać wymogi ekologicznego budownictwa, zgodnego z certyfikacją BREEAM.

BGŻ BNP Paribas podpisał z Yareal umowę najmu, zgodnie z którą zajmie 22 000 mkw. powierzchni biurowca, czyli 80 proc. projektu. Budynek powstanie na działce będącej własnością Yareal, która zlokalizowana jest u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej. 

 

Jesteśmy niezwykle dumni, że tak prestiżowy bank jak BGŻ BNP Paribas powierzył właśnie Yareal realizację nowej siedziby. Decyzję banku traktujemy jako najlepszy dowód uznania dla wysokiej jakości naszych projektów. Jesteśmy niszowym graczem rynkowym i pragniemy, by nasze projekty na warszawskim rynku charakteryzowały się najwyższą jakością. Nasze inwestycje stanowią alternatywę dla wysokich wież biurowych usytuowanych w centrum miasta. Oferujemy powierzchnie biurowe dla dużych firm poszukujących siedziby w atrakcyjnej lokalizacji, spełniającej wysokie wymagania odnośnie wizerunku korporacyjnego, z wydajnym i elastycznym rozkładem powierzchni, z zagospodarowanymi terenami zielonymi oraz niższymi opłatami za najem i eksploatację – mówi prezes Yareal Polska, Eric Dapoigny.

 

Nowy obiekt będzie kolejną inwestycją firmy po innym flagowym projekcie, który realizowany jest obecnie w centrum miasta – Nowogrodzka Square. Nowogrodzka Square to kameralny budynek biurowy o powierzchni 11 500 mkw. z szerokim zielonym pasażem, powstający na działce między Alejami Jerozolimskimi, a ulicą Nowogrodzką.

 

Przyjazny dla środowiska charakter obiektu potwierdzi certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Projekt budynku powstał w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz