PGE Narodowy

Biurowiec Wspólna 47-49 sprzedany

|
Yareal Polska kupił biurowiec Wspólna 47-49 w Warszawie.
CA Immo sprzedało biurowiec Wspólna 47-49 w Warszawie. Jest to ważny element strategicznego programu rotacji kapitału tego dewelopera.

Wspólna 47-49 w rękach nowego właściciela

Transakcja sprzedaży budynku Wspólna 47-49 w Warszawie została sfinalizowana. Obiekt ten oferuje ponad 7,6 tys. mkw. powierzchni komercyjnej oraz 137 miejsc parkingowych. Wartość sprzedaży osiągnęła wyższy poziom niż wartość księgowa nieruchomości (z dnia 31 grudnia 2020 roku). Nabywcą biurowca jest firma Yareal Polska.

Dzięki sprzedaży nieruchomości CA Immo może skoncentrować się na dużych, nowoczesnych biurowcach klasy A na rozwiniętych oraz wschodzących rynkach biurowych. Celem transakcji jest również zwiększenie atrakcyjności i stabilności portfela nieruchomości dewelopera.

 

Portfel nieruchomości CA Immo

CA Immo od wielu lat prowadzi działalność na warszawskim rynku nieruchomości. Na koniec czerwca 2021 roku w skład portfela tego inwestora w Polsce wchodziło dziewięć budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 170 tys. mkw. Ich wartość oszacowano na ok. 590 mln euro. Łączna wartość wszystkich projektów w Europie należących do firmy wynosi ok. 5,9 mld euro.

CA Immo to deweloper, inwestor i zarządca, który działa w sektorze nowoczesnych nieruchomości biurowych. Jego projekty znajdują się w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych w Niemczech, Austrii oraz w Europie Centralnej. Podmiot ten dzięki wieloletniemu doświadczeniu świadczy usługi z zakresu kompleksowego zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, wynajmu oraz realizacji projektów deweloperskich. CA Immo działa na rynku od 1987 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz