Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Yareal podpisał umowę sprzedaży dwóch biurowców w kompleksie LIXA

|
Nabywcą pierwszego etapu jest południowokoreańskie konsorcjum reprezentowane przez Commerz Real. Kluczowym najemcą jest bank BNP Paribas. Do mniejszego biurowca ma się wprowadzić m.in. sam deweloper.

LIXA z największą umową najmu w historii polskiego rynku biurowego

Budynki, które zakupiło konsorcjum południowokoreańskie, zostały oddane do użytkowania w listopadzie. Głównym najemcą większego obiektu LIXA jest bank BNP Paribas, który zajmie 22 tys. mkw. powierzchni biurowej. To jedna z największych transakcji tego typu w historii polskiego rynku biurowego.

 

Kolejne etapy inwestycji LIXA

Obecnie trwa druga faza projektu. Powstaje kolejny budynek biurowy o powierzchni 20 tys. mkw. Zakończenie prac planowane jest na 2022 rok. Pomiędzy biurowcami ma powstać ogrodowy dziedziniec, który dostarczy ok. 3,2 tys. mkw. zieleni z drzewami, krzewami i trawnikami. Kompleks ma składać się z 6-piętrowych obiektów z tarasami i otwieranymi oknami. Kolejne etapy inwestycji mają powstać po drugiej stronie wewnętrznego 150-metrowego pasażu, który jest główną osią kompleksu.

Yareal zastosował podobne rozwiązanie w projekcie Nowogrodzka Square, za co deweloper otrzymał Grand Prix (2019) oraz nagrodę dla najlepszego budynku komercyjnego w konkursie o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy.

Wzdłuż pasażu w centrum kompleksu powstaną jeszcze dwa biurowce. Zapewnią połączenie pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, a także zagwarantują dostęp do zielonych tarasów i ogólnodostępnego ogrodu. Cały kompleks LIXA dostarczy 75 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej oraz pół hektara zielonej przestrzeni.

LIXA stanowi połączenie nowoczesności z tradycją przedwojennego modernizmu. Kompleks wypełni cały kwartał miejski, podnosząc walory nowego centrum biznesowego Warszawy. Jest to flagowa inwestycja dewelopera, której atutem jest także sąsiedztwo stacji drugiej linii metra (Rondo Daszyńskiego). Inwestycję wyróżnia kampusowy charakter, funkcjonalność zabudowy oraz przestrzeni wspólnych.

LIXA ma być certyfikowany w systemie BREEAM, co potwierdzi efektywność zastosowanych rozwiązań dotyczących zrównoważonego budownictwa. Inwestycja biurowa Yareal ma otrzymać certyfikat na poziomie Excellent.


0.0
Napisz pierwszy komentarz