PGE Narodowy

Kompleks Neopark ma nowego właściciela

|
Kompleks Neopark na warszawskim Służewcu został sprzedany. Firma Yareal zbyła dwa biurowe funduszowi zarządzanemu przez Amundi Real Estate. Nie ujawniono, jaka była wartość transakcji. Łączna powierzchnia kompleksu wynosi ok. 24 tys. mkw.

Kompleks Neopark w rękach nowego nabywcy

Ukończona trzy lata temu inwestycja Yareal trafiła w nowe ręce. Nabywcą został fundusz zarządzany przez Amundi Real Estate. Kompleks Neopark złożony jest z dwóch biurowców wzniesionych u zbiegu ulicy Cybernetyki i ulicy Wynalazek. Jest on w 100 proc. skomercjalizowany. Czteropiętrowe budynki stanowią spójny park biurowy wokół zielonego, otwartego dziedzińca.

Biurowce, które tworzą kompleks Neopark, zostały wzniesione na podstawie projektu pracowni Jems Architekci. Obiekty oddano do użytkowania w 2017 i 2018 roku. Każdy z nich dostarcza na rynek 12 tys. mkw. powierzchni biurowej wysokiej klasy A. Kompleks obejmuje także parking na ok. 600 samochodów oraz 140 zadaszonych miejsc parkingowych, z których mogą skorzystać rowerzyści.

W pobliżu biurowców znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, a także funkcjonuje kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych. W okolicy znajduje się stacja PKP Służewiec. Atutem jest także rozbudowana infrastruktura ścieżek rowerowych.

Neopark wykorzystuje wiele rozwiązań, które są przyjazne środowisku. Kompleks otrzymał sertyfikat ekologiczny BREEAM dla tzw. zielonych budynków z oceną na poziomie Excellent.

Największy najemca kompleksu Neopark to operator sieci telekomunikacyjnej Play. Jego siedziba obejmuje niemalże cały budynek B.

 

Kolejna transakcja pomiędzy Yareal a Amundi Real Estate

Niespełna rok temu Amundi Real Estate nabył od Yarealu inną nieruchomość. Był to biurowiec w centrum Warszawy – Nowogrodzka Square. Kolejna transakcja jest wyrazem zaufania oraz potwierdzeniem satysfakcji z zakupu. Zdaniem prezesa Yareal Polska, Erica Dapoigny’a długoterminowe umowy z solidnymi najemcami wpłyną na wzrost wartości portfela oraz pomyślnego rozwoju biznesu w Polsce.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz