bcb wrzesień 2020

Projekt biurowy Skanska w rękach Medusa Group

Kapelanka 42-Kraków
Green Horizon- Łódź
​Trójmiejski budynek firmy Skanska zaprojektuje jedna z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce. Obiekt powstanie w Gdańsku.

Firma Skanska wybrała pracownię Medusa Group na projektanta jej obiektu biurowego, który powstanie w Gdańsku. To pierwszy oddział spółki w Trójmieście. Architektura budynku ma wpisywać się w nowoczesne trendy, a jednocześnie korespondować z potrzebami miasta. Aby zrealizować tego typu założenia niezbędne będzie wykonanie projektu w oparciu o prostotę i uniwersalność bryły. Pozwoli to nadać jej ponadczasowy wymiar, tym bardziej, że na lokalizację wybrano ścisłe centrum biznesowe Gdańska, nieopodal uniwersyteckiego kampusu. Jak mówi odpowiadający za projekt Przemo Łukasik, projekt ma stanowić impuls rozwojowy przemiany miejskiej przestrzeni. W jego najbliższym sąsiedztwie mają powstawać bowiem wysokiej klasy budynki użyteczności publicznej, dlatego tak ważne jest stworzenie na tym terenie interesującej przestrzeni. Ponadto obiekt Skanska będzie usytuowany w miejscu, gdzie przebiega trójmiejski szlak komunikacyjny oraz główna arteria, umożliwiająca dostęp do 3 miejskich ośrodków i linii SKM.

Architekci Medusa Group współpracują ze Skanska od blisko 10 lat. Ta długoletnia współpraca zaowocowała dotychczas 7 wspólnymi przedsięwzięciami w całej Polsce, głównie południowej. Tym razem śląscy architekci zaprojektują najnowszą inwestycję Skanska, obejmującą łącznie 42 tys. mkw. Będzie ona pierwszym obiektem biurowym tej firmy w Trójmieście i zostanie usytuowana przy ul. Grunwaldzkiej 343-345. 


0.0
Napisz pierwszy komentarz