Assa Abloy

Wieżowiec Q22 sprzedany!

Została zamknięta transakcja sprzedaży Q22. Nowym właścicielem budynku jest fundusz Invesco Real Estate. Echo Investment szacuje, że wartość transakcji powinna sięgnąć 273 mln EUR.

Wartość transakcji została przez Echo Investment oszacowana na  273 mln EUR po uwzględnieniu przychodów z całkowicie wynajętego budynku, stopy kapitalizacji, a także wszystkich korekt i dodatkowych płatności. Kwota 230 mln EUR została już zapłacona, a pozostała część należności zostanie uregulowana w 2017 r., kiedy wszyscy najemcy wprowadzą się do budynku.

 

Nowym właścicielem Q22 jest Invesco Real Estate. Jest to globalna firma działająca w obszarze nieruchomości, która świadczy usługi od 1983 r. IRE zarządza aktywami o wartości 71 mld dolarów i zatrudnia 443 osób w 21 biurach na całym świecie.

 

Zakończenie budowy biurowca Q22 i jego sprzedaż tak renomowanemu inwestorowi, jakim jest Invesco Real Estate to dla nas powód do dumy. W nieruchomościowym portfelu funduszu Invesco, Q22 przez następne lata pozostanie najbardziej prestiżowym budynkiem w Warszawie. Transakcja jest zgodna ze strategią Echo Investment, która zakłada skupienie się na działalności deweloperskiej i sprzedaż budynków tuż po zakończeniu ich budowy i wynajmu – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 

Jesteśmy zadowoleni, że staliśmy się właścicielami Q22, nowego warszawskiego wieżowca spełniającego najnowocześniejsze standardy. Dzięki tej transakcji dywersyfikujemy portfolio naszych nieruchomości, a jakość tego budynku to wartość dodana dla naszego portfela. Inwestycja zwiększy nasze przychody, a na końcu - zwroty dla inwestorów – komentuje Paddy Bingham, Managing Director, Fund Management – Europe z Invesco Real Estate.

 

Historia Q22 zaczęła się 5 lat temu. Wówczas Echo Investment kupiło działkę zlokalizowaną w centrum Warszawy, u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Znajdował się na niej stary budynek hotelowy. Został on wyburzony, a w jego miejscu powstał właśnie wieżowiec Q22. Budowa obiektu zakończyła się latem 2016 r. Obecnie wynajęte jest 82 proc. powierzchni, a wśród najemców są takie firmy, jak np.  Deloitte, Allegro, Linklaters, William Demant, Vestor DM, Citi Handlowy, Savills czy White and Case, a także Griffin Real Estate, Echo Polska Properties oraz Echo Investment. W ciągu kilku tygodni spodziewane jest podpisanie kolejnych umów, które podniosą współczynnik wynajmu do 90 proc.

 

Obiekt Q22 to zdobywca prestiżowych nagród, jak Eurobuild Awards dla najlepszego budynku biurowego, a także Prime Property Prize 2016 w kategoriach „Architektura” i „Inwestycja Roku” oraz tytułu Best Office Project przyznanego w konkursie EuropaProperty.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz