Giant

Biurowce i miasta w świątecznej odsłonie

Jarmark Świąteczny w podcieniach ASTORIA Premium Offices
Jakie inicjatywy świąteczne realizowane są w biurowcach? Jakimi projektami iluminacji mogą pochwalić się największe polskie miasta? Na te pytania odpowiedziała firma doradcza Colliers International w raporcie „Święta w wielkim mieście”.

Firma Colliers International w raporcie pt.: „Święta w wielkim mieście.” przyjrzała się tegorocznym projektom iluminacji i przykładom inicjatyw świątecznych realizowanych w biurowcach w największych polskich aglomeracjach. Wg danych firmy Colliers International w porównaniu z poprzednimi latami spada liczba biurowców przystrojonych przez zewnętrzne dekoracje świąteczne. Zgodnie jednak z trendem łączenia przestrzeni biurowej z miejską budynki biurowe stają się miejscami organizacji różnych wydarzeń czy projektów charytatywnych.

 

Przykładem jest chociażby trójmiejski kompleks biurowy Olivia Business Centre w Gdańsku. Najemcom obiektu zaproponowany został grudniowy plan wydarzeń. Wśród licznych inicjatyw można wyróżnić chociażby Charytatywny Kiermasz Świąteczny, Wielki Świąteczny Konkurs Ozdób wykonanych własnoręcznie, Wigilijne Rodzinne Spotkanie Rezydentów, konkurs na najzabawniejszy sweterek świąteczny czy chóralny koncert kolęd na patio.


Okolice budynków biurowych stają się także miejscem świątecznych jarmarków. Przykładem może być targ zlokalizowany między budynkami Platinium Business Park w Warszawie. Okres świąteczny to czas także wielu inicjatyw charytatywnych. Charytatywna zbiórka na rzecz fundacji Omnibus odbyła się podczas świątecznego jarmarku w obiekcie Astoria Premium Offices. Innym przykładem jest zbiórka pieniędzy dla dzieci z Domu Dziecka w Równem, w którą włączają się pracownicy biura Colliers, a także najemcy budynku Metropolitan oraz innych projektów biurowych zarządzanych przez Colliers International. Okres przedświąteczny to czas, w którym pracownicy chętnie angażują się w akcje charytatywne. Zarządcy i deweloperzy mogą wykorzystać ten fakt, aby zbudować wizerunek projektu w oczach najemców, klientów, czasem również lokalnych mieszkańców dzięki odpowiednio zaplanowanych wydarzeniom – mówi Dominika Jędrak, dyrektor działu Badań i Doradztwa w Colliers International. 

 

Druga część raportu „Święta w wielkim mieście” obejmuje analizę ciekawych projektów oświetlenia świątecznego w siedmiu największych polskich aglomeracjach.


„Sen o zimowej Warszawie” - tak nazwana została iluminacja stolicy, która stanowi największy w Polsce i jeden z najbardziej okazałych w Europie projektów świątecznej iluminacji miejskiej. Łączna długość tegorocznych instalacji to ponad 20 km, a ich motywem przewodnim są płatki śniegu i kryształy lodowe. Iluminacje świąteczne w Krakowie nawiązują do stylu Art Deco, inspirowanego polską sztuką ludową. W instalacjach tych dominują motywy ornamentalne, gwiazdy, kule i śnieżynki. Łódzkie dekoracje świąteczne wyróżnia w tym roku motyw baldachimów z sopli i śniegu oraz ośmioramienne gwiazdy. Z kolei motywem przewodnim iluminacji we Wrocławiu jest Gwiazda Turonia. Obejmują one 300 dekoracji zainstalowanych na obszarze starówki od fosy miejskiej do Ostrowa Tumskiego. Ulice Poznania ozdabia z kolei 600 świątecznych światełek z motywem w formie śnieżynek. Na Długim Targu w Gdańsku ustawiona jest tradycyjna choinka, a popularnością mieszkańców cieszą się także inne dekoracje jak np. zaprzężona w dwa świetlne renifery Zaczarowana Kareta. W Katowicach, oprócz 15 – metrowej choinki, przyozdobione są także iluminacjami świątecznymi nawiązującymi do sopli lodu i padających płatków śniegu. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz