Tork

Trzy biurowce za 124 mln EUR

Symetris Business Park w Łodzi
Echo Investment sprzedało za 124 mln EUR trzy biurowce. Ostateczne umowy sprzedaży dotyczą O3 Business Campus etap I w Krakowie, Tryton Business House w Gdańsku i Symetris Business Park I w Łodzi.

Łączna kwota transakcji wynosi 124 mln EUR. Kupujący tj. spółka Echo Polska Properties (EPP) przy zawarciu umowy zapłacił już część tej kwoty (113 mln EUR), a reszta należności zostanie uregulowana w 2017 r. po wprowadzeniu się wszystkich najemców. Objęte umową budynki łącznie oferują 52 200 mkw. powierzchni biurowej i obecnie są wynajęte w 80 proc.

 

Po zamknięciu sprzedaży wieżowca Q22 za 273 mln EUR, to kolejne transakcje, które uwalniają znaczącą gotówkę na rozwój. W ten sposób realizujemy naszą strategię rentownego wzrostu, opartą na budowaniu, wynajmowaniu i szybkim sprzedawaniu nieruchomości komercyjnych. Cieszę się, że nowym właścicielem trzech biurowców jest EPP, w którym Echo Investment jest mniejszościowym akcjonariuszem. To potwierdza jakość i potencjał tych budynków – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 

Transakcje zawarte przez Echo Investment z EPP dotyczą trzech z siedmiu nieruchomości, co do których podpisane są już umowy przedwstępne. Po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających w 2017 r. i 2018 r. zamknięte zostaną kolejne umowy dotyczące drugiego i trzeciego etapu kompleksu O3 Business Campus w Krakowie, drugiego etapu łódzkiego budynku Symetris i ostatniego, trzeciego budynku katowickiego kompleksu A4 Business Park. EPP zabezpieczyło sobie prawo złożenia pierwszej oferty przez zawarcie odpowiedniej umowy oraz współfinansowanie poszczególnych budynków w 25 proc. Głównymi warunkami zawarcia każdej z umów są m.in. uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz wynajęcie co najmniej 60 proc. każdego z budynków.

 

Pierwszy etap kompleksu O3 Business Campus w Krakowie ma wynajęte 19 100 mkw. powierzchni. Wśród najemców znajduje się np. firma doradcza KPMG, Epam, Ecolab, Orlen Oil, IAG Global Business Services oraz City Space. EPP stało się właścicielem także gdańskiego biurowca Tryton Business House. Obiekt ten łącznie oferuje 23 700 mkw. powierzchni najmu, które zajmuje m.in. Intel, PGS Software, Eltel Networks czy EY. Echo Investment sprzedało także pierwszy etap kompleksu Symetris Business Park w Łodzi. W biurowcu 9 400 mkw. powierzchni wynajęte jest m.in. przez firmy Nordea, Philips Polska czy TRW Polska. Drugi etap Symetrisa będzie gotowy w 2017 r. i również został objęty prawem pierwokupu przez EPP.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra