Kinnarps 01.06-30.06

Środowisko akademickie ze wsparciem ALUPROF

Logo firmy ALUPROF
Logo firmy ALUPROF
Uczestnicy XIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” mieli możliwość zapoznania się z procesem produkcji systemów aluminiowych w zakładzie ALUPROF w Bielsku-Białej.

Organizatorem XIII Międzynarodowej Konferencji „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” była Katedra Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Konferencja ta nawiązywała do zagadnień związanych z racjonalizacją zużycia energii. Tematyka ta jest ciągle aktualna. Zarówno w nowym, jak i w starym budownictwie szansą na zaoszczędzenie dużej ilości energii pozostaje wykorzystanie energooszczędnych technologii w projektowaniu, realizacji i eksploatacji budynków. Konferencja zgromadziła 70 osób w tym przedstawicieli instytucji naukowo-badawczych oraz uczelni z kraju i zagranicy. 

 

Moduł praktyczny konferencji pozwolił uczestnikom na zapoznanie się z konkretnymi realizacjami architektoniczno-budowlanymi, technologiami oraz procesem produkcji wybranych wyrobów. Uczestnicy odwiedzili zakład ALUPROF w Bielsku-Białej. Podczas wizyty zwiedzili linie produkcyjne, prototypownie oraz laboratorium sprawdzające jakość produkowanych wyrobów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi goście jak najpełniej mogli zapoznać się z procesem technologicznym wytwarzania profili aluminiowych, z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi systemów stolarki budowlanej i bogatą listą obiektów referencyjnych wybudowanych z wykorzystaniem naszych systemów – mówi Bożena Ryszka, marketing manager w ALUPROF

 


0.0
Tagi: Aluprof
Napisz pierwszy komentarz